Złączeni w pięknej inicjatywie, czyli akcja charytatywna Zieloni vs Czarni

0
1002

W sylwestrowy poranek nastąpiła finalizacja akcji charytatywnej Zieloni vs Czarni, a więc przekazanie na rzecz Domu Dziecka Ochronka im. Św. Brata Alberta w Stalowej Woli zakupionych za zebrane pieniądze potrzebnych tej placówce środków.

Inicjatywa, której medialnie patronował portal 4miasta.pl, zakończyła się nadspodziewanym sukcesem, na który złożyła się dobra wola i chęć niesienia pomocy szerokiej grupy osób i sponsorów.
Podczas uroczystego przekazania zakupionych przedmiotów, dyrektor ośrodka Anna Miller przytoczyła słowa Świętego Jana Pawła II, że “człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Panie pracujące w Ochronce przygotowały słodkie wypieki na poczęstunek, a dziewczynki z placówki wzruszająco recytowały okolicznościowe wiersze. Były podziękowania i pamiątkowe dyplomy. Serce rośnie w takich chwilach…
Przypomnijmy:

W niedzielę, 27 grudnia 2020 na obiektach Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej rozegrano charytatywne spotkanie na rzecz Domu Dziecka OCHRONKA im Św. Brata Alberta w Stalowej Woli. Mecz byłych piłkarzy Stali Stalowa Wola, których podzielono na dwie drużyny zieloną i czarną, był spotkaniem pod patronatem Prezydenta Miasta Stalowa Wola Lucjusza Nadbereżnego i o Puchar Stali Stalowa Wola PSA.

Głównym sponsorem wydarzenia była stalowowolska firma Superior Industries Production Poland Sp. z o. o., która ufundowała stroje meczowe i za około 2 tys. zł suszarkę elektryczną na pranie dla Ochronki.

Ponad godzinne starcie na sztucznym boisku zakończyło się wynikiem 6:1 dla czarnych. Zwycięzcami okazali się jednak wszyscy ponieważ na zakup potrzebnych rzeczy dla Domu Dziecka udało się zebrać od uczestników meczu, jak nas poinformował koordynator wydarzenia Artur Kielarski, wraz z prowadzonymi przez nasz portal licytacjami 1400 zł.

Licytowane koszulki z autografami piłkarzy zieloną i czarną zakupiło Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola i z tego co nam powiedzieli, koszulki te będą służyć w kolejnych akcjach charytatywnych. Brawo Kibice!

Piłka ufundowana przez Sklep Maraton również dość okazale zasiliła przez licytację konto zbiórki, a najwyższą kwotę podał Mieczysław Sowa.

Catering zapewniła restauracja amerykańska Heaven & Hell – Stalowa Wola.

Za zgromadzone pieniądze zakupiono m.in. drukarkę i materiały eksploatacyjne do niej, odkurzacz, żelazko, czajnik elektryczny.

Dodatkowo, kolejną drukarkę ufundował sponsor Sklep Media Expert ul. Handlowa 5 w Stalowej Woli.

Jeszcze przypomnijmy głównych aktorów charytatywnego meczu:

Zieloni – Czarni 1:6
bramki: Ożóg x2 , Mistrzyk , Radawiec, Cios, Jarosz – Fijarczyk
Zieloni: Artur Kielarski – Artur Lebioda, Piotr Piechniak, Mateusz Nowak, Tomasz Fijarczyk, Piotr Młynarczyk, Michał Partyka, Jacek Orliński, Kamil Garbacz, Karol Korzonek, Kamil Kurek. Trener: Jaromir Wieprzęć.
Czarni: Tomasz Wietecha – Tomasz Pająk, Wojciech Nieradka, Paweł Rybak, Dariusz Bartnik, Damian Sałek, Daniel Radawiec, Adrian Bartnik, Michał Mistrzyk, Mieczysław Ożóg, Jan Cios, Artur Jarosz. Trenerzy: Andrzej Kasiak oraz Dariusz Sajdak.
Wielkie podziękowania dla wszystkich za zorganizowanie tego wydarzenia, udział i wsparcie. Tuż po zakończeniu spotkania zaczęły się rozmowy o kolejnym, które za rok jeśli obostrzenia pandemiczne ustaną powinno być zorganizowane z jeszcze większym animuszem i przełożyć się na większe wsparcie szlachetnego celu.

red. Radosław Brzyski

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments