Zimowe Warsztaty Muzyczne 2020 Zapisy od 8.11.2019 do 16.01.2020 Tylko elektronicznie!

Wzorem lat ubiegłych, serdecznie zapraszamy muzyków i śpiewaków do spędzenia czasu w MDK na Zimowych Warsztatach Muzycznych, które odbędą się w dniach 20-23 stycznia 2020 r. w drugim tygodniu ferii zimowych na Podkarpaciu. Warsztaty dawno przestały mieć lokalny charakter i wpisały się już na stałe w kalendarz tego rodzaju wydarzeń w Polsce, czego dowodem jest obecność na warsztatach uczestników z bardzo odległych od Stalowej Woli miejsc. To powód do dumy ale i obawa o to, by sprostać coraz większym oczekiwaniom. Zapraszamy więc znowu na stalowowolskie warsztaty z nadzieją, że uda się kolejny raz zaskoczyć publiczność, wykładowców i samych siebie, przekraczając kolejne, dotąd niepokonane bariery w technice śpiewu czy w opanowaniu instrumentu. Aby praca była efektywna, zdecydowaliśmy się zatrudnić sprawdzoną kadrę instruktorów, która przez 4 dni będzie uczyć w siedmiu klasach. Szczegóły poniżej.

Kadra instruktorów

Aleksandra Królik / Ewa Niewdana – Hady – klasa śpiewu
Dawid Lewandowski – klasa gitary
Marcin A. Steczkowski – klasa instrumentów klawiszowych
Marcin Jadach – klasa gitary basowej
Cezary Konrad – klasa perkusji
Mariusz Godzina – klasa saksofonu
Marcin Dyjak / Mirosław Dyjak – klasa harmonijki ustnej

Swój udział potwierdził również Jacek Królik, który spotka się z gitarzystami w jeden z warsztatowych dni.

Wokalistom podczas koncertu towarzyszyć będzie kadra wspomagająca w osobach Dawida Kosakowskiego (gitara basowa), Kuby Madejowskiego (perkusja) oraz Karola Godka (gitara), pracująca pod kierownictwem Marcina Maziarza (instr. klawiszowe). Zajęcia w zespołach koordynował będzie – wzorem ubiegłego roku –  Tomasz Gutka, wieloletni uczestnik naszych warsztatów.

Szefem warsztatów jest jak zwykle Marek Raduli, wyśmienity muzyk, wirtuoz gitary i pedagog, zaś opiekunem warsztatów z ramienia MDK jest Rafał Latawiec – tel. 15 842 09 50 w. 126

Zasady przyjęcia

nie ulegają zmianie, do pobrania jest karta zgłoszenia, którą należy pobrać, wypełnić i wysłać na podany adres e-mail. Cieszymy się z każdego zgłoszenia i z każdej osoby, która zechce poświęcić kilka wakacyjnych dni, by wspólnie muzykować, obojętnie czy jest to “stały bywalec” czy też zupełnie nowy uczestnik. Nie różnicujemy też stopnia zaawansowania podczas przyjęć. Termin składania zgłoszeń upływa 16.01.2020 r. Po zakończeniu naboru lub po wyczerpaniu dostępnych miejsc listy zostaną zamknięte i ogłoszone na tej stronie. Serdecznie zapraszamy!

DO POBRANIA KARTA ZGŁOSZENIA

Limity przyjęć

Ponieważ w poszczególnych klasach są limity przyjęć – decyduje kolejność zgłoszeń. Po wyczerpaniu limitu, listy są zamykane i publikowane na stronie MDK.  Zgłosić się można tylko do jednej z klas! Możemy przyjąć maksymalnie:

klasa wokalu – 60 osób
klasa gitary – 30 osób
klasa instrumentów klawiszowych – 10 osób
klasa gitary basowej – 10 osób
klasa perkusji – 15 osób
klasa saksofonu – 10 osób
klasa harmonijki ustnej – 15 osób

Spotkanie organizacyjne

Odbędzie się ono bezpośrednio przed zajęciami 20 stycznia 2020 r. o godz. 11.00 w sali widowiskowej MDK, prosimy o punktualność. Sale będą dostępne dla Was od godz. 10.00 w celu zainstalowania niezbędnego wyposażenia (wzmacniacze, instrumenty, itp.).

Rozkład sal dla poszczególnych grup jest następujący:

Gitarzyści – sala baletowa II piętro – lewe skrzydło MDK
Wokaliści – sala baletowa I piętro lewe skrzydło MDK
Perkusiści – piwnica  – prawe skrzydło MDK
Saksofoniści – garderoba za sceną MDK
Pianiści – sala baletowa II piętro prawe skrzydło MDK
Basiści – sala UTW – II piętro lewe skrzydło MDK
Harmonijkarze – sala kameralna MDK

Godziny rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych zajęć

oraz przerwę obiadową – ustalicie  zaraz po spotkaniu organizacyjnym na pierwszych zajęciach. Po zakończeniu zajęć w sali perkusistów będzie można pograć i pośpiewać ze sobą w różnych składach i konfiguracjach – najpóźniej do godz. 21.30 (o tej porze należy opuścić salę). Wszyscy instrumentaliści przynoszą ze sobą własne instrumenty! oraz piece i niezbędne okablowanie (w przypadku gitarzystów i basistów) a perkusiści – pady i pałki. Klawiszowcy prócz instrumentu – dodatkowo słuchawki.

Osoby nieletnie

prosimy przyprowadzać do MDK i odbierać z zajęć. Sale będą do Waszej dyspozycji i można w nich przebywać cały czas, prosimy jednak dbać o czystość i porządek w swoim otoczeniu oraz zwracać uwagę na osoby postronne – by nie wydarzyła się np kradzież. Żadna z sal nie może zostać otwarta i bez opieki, z uwagi na pozostawione instrumenty i sprzęt uczestników oraz MDK. Wychodząc – ostatnia osoba powinna zgłosić to portierowi, który zamknie salę.

Koncert finałowy

rozpocznie się 23.01.2020 o godz. 18.00 a próby do koncertu rozpoczną się od godz. 14.00 i potrwają do 17.00 (kolejność prób ustalimy podczas warsztatów z instruktorami). Już dziś zaproście swoich bliskich, przyjaciół, znajomych na to wydarzenie.

Jeśli będą jakieś problemy – proszę się zgłaszać z nimi do swoich instruktorów, do Rafała Latawca – kierownika organizacyjnego warsztatów lub do Marka Radulego – kierownika artystycznego. Będziemy się starać rozwiązać wszystkie te, dotyczące warsztatów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments