Wielkie derby Podkarpacia. Siarka – Stal już w sobotę. Zieliński zastąpi Szydełkę?!

0
527
Siarka Tarnobrzeg Stal Stalowa Wola w sobotę
Piłkarze Siarki i Stali na stadionie w Tarnobrzeg / Marek Jedynak - archiwum

Już w sobotę po 1,5 rocznej przerwie piłkarze Siarki Tarnobrzeg i Stali Stalowa Wola ponownie zmierzą się w lidze. Ostatnie ligowe derby Podkarpacia miały miejsce w sezonie 2018/2019. Dokładnie 16 marca 2019 roku lepsza była Stal, która po golu Piotra Mrozińskiego pokonała Siarkę 1:0.

Myśl o najbliższym meczu z dnia na dzień nabiera rumieńców i rozpala umysły kibiców z Podkarpacia. Wokół derbów przewija się sporo wątków. Obie drużyny w aktualnym sezonie nie grają na pewno tak jakby ich kibice i zarząd sobie tego życzyli. Stal po spadku z drugiej ligi notuje w spotkaniach wzloty i upadki a to jej doświadczona kadra miała przemawiać o sile w trzeciej lidze.

Stal Stalowa Wola – Ultimatum dla trenera Szymona Szydełko!

Dodatkowo w tym tygodniu stalowowolski klub poinformował o ultimatum dla trenera Szymona Szydełko, który jest zobligowany do wywalczenia kompletu punktów w zaległym meczu z Podlasiem Biała Podlaska i właśnie w derbach z Siarką Tarnobrzeg.

W kuluarach za to już mówi się o zmianie szkoleniowca Zielono-czarnych. W sieci dywaguje się nad tym, iż doświadczony trener klubów z ekstraklasy Jacek Zieliński dostał ofertę poprowadzenia drużyny z Hutniczej.

 

Siarka Tarnobrzeg – “To dla nas mecz prestiżowy”

Siarka Tarnobrzeg jest z kolei zespołem bardzo młodym. Zawodnicy w tej drużynie dopiero uczą się seniorskiej piłki. Jednak w tarnobrzeskim obozie wiele mówi się o tym meczu, być może właśnie młodzi piłkarze wraz ze swoimi kibicami (trwa mobilizacja) staną na wysokości zadania. Osoby ściśle związane z klubem od lat, zdają sobie sprawę z rangi tego spotkania.

Obecny trener Siarkowców Grzegorz Opaliński mówi, że to bardzo prestiżowe spotkanie dla jego zespołu. – Nie mamy żadnych kontuzji. Z pewnością do meczu ze Stalową Wolą będziemy przygotowani, nie gramy w środę i mamy na przygotowania tydzień czasu. Jest to dla nas mecz prestiżowy, są to derby i z pewnością nie trzeba będzie zawodników jakoś specjalnie mobilizować przed tą rywalizacją – mówił szkoleniowiec Siarki.

Wielkie derby Podkarpacia. Siarka Tarnobrzeg – Stal Stalowa Wola w sobotę

O tym, czy Siarka Tarnobrzeg weźmie rewanż w pojedynkach ze Stalą Stalowa Wola, przekonamy się już w sobotę. Pierwszy gwizdek sędziego na stadionie przy Alei Niepodległości 2 w Tarnobrzegu o godzinie 16.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments