W Woli Rzeczyckiej powstanie boisko wielofunkcyjne

0
128

Takie wiadomości lubimy – jeszcze w tym roku obok Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Rzeczyckiej powstanie boisko wielofunkcyjne. W celu realizacji tej inwestycji wójt Jan Pyrkosz podpisał umowę z wykonawcą – firmą ze Stanisławowa.

Inwestycja przewiduje budowę boiska wielofunkcyjnego o sztucznej nawierzchni syntetyczno – poliuretanowej o wymiarach 31,26 m x 44,16 m wraz z obrzeżami i niezbędnym wyposażeniem. W jego skład wejdzie boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do koszykówki oraz dwa boiska do piłki siatkowej. Dodatkowo także boisko do tenisa ziemnego. Wokół boiska stanie stalowe ogrodzenie o wysokości 4.1 m.

Ponadto teren obiektu będzie odwodniony poprzez wykonanie drenażu i przyłączy do zorganizowanego odprowadzenia wód opadowych do gruntu. Poza tym, powstaną ciągi komunikacyjne, a teren utwardzi kostka betonowa.

Po przetargu koszt boiska wynosi 582 tys. zł. Na tę inwestycję wójt zarekomendował  wykorzystanie dotacji z Funduszu Inwestycji Samorządowych w kwocie 500 tys. zł. – otrzymanej we wrześniu tego roku. Pozostała kwota to środki własne gminy.

Zadanie zrealizuje firma Golden Sport ze Stanisławowa, wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego, która złożyła najkorzystniejszą ofertę.

Po wykonaniu tych prac, wszystkie gminne placówki szkolne, wyposażone już w sale sportowe, będą posiadać obiekty sportowe, umiejscowione na zewnątrz budynków szkolnych. Warto nadmienić, że gmina trzykrotnie czyniła starania o dotację z ministerstwa sportu na budowę boiska w Woli Rzeczyckiej. Jednak mimo składanych dobrze przygotowanych wniosków, nie uzyskały one akceptacji.

Źródło: Gmina Radomyśl nad Sanem

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments