Od jutra rusza przebudowa ul. Popiełuszki. Będą utrudnienia w ruchu

Rozpoczyna się zapowiadana od ubiegłego roku duża inwestycja polegająca na rozbudowie ulicy Popiełuszki. W związku z tym, na początek – od 27 kwietnia – zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z Alejami Jana Pawła II do skrzyżowania z ulicą Wolności.

– Ta inwestycja to potężne zadanie, dodatkowo realizowane w newralgicznym miejscu, bo w centrum miasta. Trzeba się więc liczyć ze związanymi z tym utrudnieniami w ruchu. Ale nie mamy wyjścia. Podobnie było z ulicą Poniatowskiego – na czas remontu były niedogodności, ale teraz jeździmy nią wygodnie i bezpiecznie. Z ulicą Popiełuszki będzie podobnie, więc proszę mieszkańców i kierowców o zrozumienie – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Na początek zamknięty dla ruchu zostanie krótki odcinek od skrzyżowania z Alejami Jana Pawła II do skrzyżowania z ulicą Wolności. – Będzie całkowicie nieprzejezdny. Nie da się wprowadzić ruchu wahadłowego, ponieważ w związku z przebudową podziemnych sieci będą prowadzone głębokie wykopy. W późniejszym okresie, prace będą prowadzone na kolejnych odcinkach. Cała inwestycja zakończy się w tym roku – zapowiada starosta Zarzeczny.

W ramach zadania, zostanie całkowicie rozebrana i zastąpiona nową nawierzchnia asfaltowa jezdni wraz z warstwami podbudowy. Ścieżka rowerowa po stronie prawej zostanie przebudowana na asfaltową, dodatkowo zostanie też wybudowana również asfaltowa ścieżka po stronie lewej. Po obu stronach ulicy wyremontowane zostaną też ciągi piesze, rozbudowane zostanie oświetlenie oraz sieć kanalizacji deszczowej. Przebudowane zostaną również 3 skrzyżowania: z ulicami Okulickiego, Skoczyńskiego oraz Wolności.

Na realizację opisywanej inwestycji pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1024R ul. Ks. J. Popiełuszki w Stalowej Woli”, Powiat Stalowowolski otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Jej całkowita wartość to 7,4 mln zł, z czego dofinansowanie w ramach FDS  wyniesie 5,55 mln zł.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments