USC w Stalowej Woli wchodzi na wyższy poziom obsługi mieszkańców

0
341

Urząd Stanu Cywilnego w Stalowej Woli zmienia swoją siedzibę i podniesie komfort obsługi mieszkańców. Już od poniedziałku 11 stycznia 2020 roku wszystkie sprawy cywilne i obywatelskie będzie można załatwiać w głównym budynku Urzędu Miasta przy ul. Wolności 7.

– Mieszkańcy nareszcie będą mogli załatwić wszystkie najpotrzebniejsze sprawy
w jednym obiekcie. Dodatkowo, miejsce w budynku głównym jest większe i pozwoli na komfortowe oraz swobodne zajęcie się delikatnymi tematami, jak rejestracja urodzeń, małżeństwa, czy trudne sytuacje związane ze zgonami – informuje Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowe Woli.

Od dłuższego czasu mieszkańcy zgłaszali uwagi na temat braku miejsca i odpowiednich warunków do załatwiania wrażliwych tematów w stalowowolskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Dlatego też wraz z nowym rokiem w USC nadchodzi oczekiwana nowa jakość.

Od najbliższego poniedziałku, by zarejestrować dziecko, wybrać akty stanu cywilnego, czy załatwić inne formalności cywilne, należy udać się na pierwsze piętro do głównego budynku Urzędu Miasta przy ul. Wolności 7. Tam też znajduje się Wydział Spraw Obywatelskich, gdzie m.in. można dokonać zameldowania, czy złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego.

Zmiana ta zdecydowanie wpłynie na warunki pracy urzędników, ale przede wszystkim podniesie komfort realizacji przez mieszkańców potrzebnych formalności. Większa przestrzeń i co za tym idzie większa prywatność przyczyni się też do swobodnego poruszania wrażliwych kwestii życiowych.

Uroczystości zawarcia związku małżeńskiego nadal odbywać się będą w pięknej
i specjalnie do tego przeznaczonej sali ślubów przy ul. Skoczyńskiego.

Obsługa stron będzie odbywać się w następujących pokojach:

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – pokój 27, tel.: 15 643 34 71

Z-ca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – pokój 23, tel.: 15 643 34 44

Wydawanie odpisów aktów stanu cywilnego – pokój 22, 15 643 34 44

Przyjmowanie wniosków o transkrypcję zagranicznych aktów stanu cywilnego- pokój 23, 15 643 34 02

Rejestracja Urodzeń – pokój 23, tel.: 15 643 34 02

Rejestracja Zgonów – pokój 26, tel.: 15 643 34 72

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments