Uczniowie ZS Nr 3 obsadzili rondo w Pysznicy

Berberysy, jałowce, sosny i tawuły japońskie pojawiły się na rondzie w Pysznicy. Zasadzili je uczniowie 2. klasy Technikum Architektury Krajobrazu z Zespołu Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego.

Mowa o rondzie na skrzyżowaniu dróg powiatowych 1019R oraz 1024R, które wybudowano pod koniec 2019 roku.

Rondo bardzo usprawniło ruch w tym miejscu i takie było jego podstawowe zadanie. Ale dlaczego przy okazji nie miałoby wyglądać ładnie? Postanowiliśmy więc oddać je w ręce naszych młodych fachowców – uczniów Technikum Architektury Krajobrazu w stalowowolskim Zespole Szkół Nr 3. Dzięki temu rondo zyskało na urodzie, a młodzież miała okazję sprawdzić swoje umiejętności w praktyce – komentuje Mariusz Sołtys wicestarosta stalowowolski.

Uczniowie pod opieką nauczycielek – Agaty Maleckiej oraz Krystyny Rząd najpierw stworzyli projekt, a następnie samodzielnie wykonali zadanie.

Dla tej młodzieży to zupełnie nowe doświadczenie. Wcześniej, z powodu epidemii ta klasa nie miała jeszcze okazji do praktyki w terenie, więc możliwość podjęcia się najpierw projektowania, a następnie samodzielnego obsadzania ronda roślinami, jest dla nich bardzo cenna – komentuje Agata Malecka.

Na rondzie posadzono łącznie ponad 130 sadzonek sosny górskiej, jałowca, tawuły japońskiej i berberysu Thunberga.

Wszystko to rośliny wieloletnie, dobrze przystosowane do warunków miejskich, więc na pewno sprawdzą się w takim miejscu jak rondo – zapewnia Agata Malecka.

To nie koniec prac w tym miejscu, ponieważ przewidziano jeszcze zagospodarowanie terenów zielonych, przyległych do skrzyżowania.

Źródło i foto: Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments