Święty bliżej nas

0
313

Abp Mieczysław Mokrzycki wprowadził w środę relikwie św. Jana Pawła II do kościoła Trójcy Przenajświętszej. To już trzecie relikwie świętego w Stalowej Woli.

– Niech wszyscy modlący się przed tymi relikwiami za wstawiennictwem św. Jana Pawła II otrzymują obfitość łask i niech Go naśladują w wierze i gorliwości – mówił metropolita lwowski wręczając relikwie ks. Mieczysławowi Kucelowi. Proboszcz odpowiedział słowami Jana Pawła II: „Chrześcijaństwo jest naturalnym językiem Europejczyków, a tym bardziej Polaków. Cieszymy się, że jego relikwie są wśród nas. Pamiętajmy, byśmy nie zgubili ani w mowie, ani w czynach tego chrześcijańskiego języka, bo gdy go zgubimy, nie będziemy już mogli się porozumieć.

Środowa msza św., podczas której relikwie zostały przekazane michalitom, była uroczystą modlitwą o jedność. Abp Mokrzycki na zakończenie mszy wspominał przyjaźnie swoje i Jana Pawła II z michalitami i cieszył się, że w Stalowej Woli relikwie Świętego będą w dobrej opiece. Pierwsze relikwie – krwi – Jana Pawła II zostały podarowane przez kard. Stanisława Dziwisza najmłodszemu stalowowolskiemu kościołowi pw. Jana Pawła II, czyli Akademickiemu. Było to równo dziewięć lat temu. Dwa lata później, w Boże Ciało 2013 r. kolejne relikwie Papieża Polaka do konkatedry Matki Bożej Królowej Polski przywiózł abp. Mokrzycki. Dzisiejszy metropolita lwowski był osobistym sekretarzem Jana Pawła II.

jc

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments