Strażacy z Rzeczycy Długiej otrzymali defibrylator

Foto: Gmina Radomyśl nad Sanem

Jednostka OSP z Rzeczycy Długiej wzbogaciła się o nowy sprzęt ratownictwa medycznego. Do jednostki trafił, zakupiony ze środków gminnych, defibrylator do udzielania pierwszej pomocy osobom z objawami zawału serca. To ważna informacja dla mieszkańców tej miejscowości, którzy mogą się poczuć bezpieczniej.

Wójt Jan Pyrkosz przekazał nowy sprzęt strażakom w piątek 2 lipca. Urządzenie odebrali Prezes jednostki Jerzy Gorczyca i Naczelnik Tomasz Żurawski. Koszt defibrylatora wyniósł 4 600 złotych, a pokryto go z budżetu gminy.

Warto dodać, że w tego typu urządzenia wyposażone są też jednostki z Chwałowic, Antoniowa i Radomyśla.

Przypomnijmy – defibrylator jest wsparciem w niesieniu pomocy w przypadku zagrożenia życia. Jest potrzebny podczas podejmowania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, służy do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu na miejscu zdarzenia, zgodnie z procedurami ratowniczymi.

Władze gminy Radomyśl nad Sanem rozumieją potrzeby strażaków i wiedzą, jak istotne jest zapewnienie im nowoczesnego sprzętu, w tym urządzeń do udzielania pierwszej pomocy. Dlatego już od wielu lat wspierają jednostki OSP w dążeniu do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Wykorzystują środki własne gminy oraz pozyskują środki zewnętrzne na stałe i systematycznie doposażanie strażaków w niezbędny do akcji ratowniczo – gaśniczych sprzęt.

Źródło: Gmina Radomyśl nad Sanem

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments