“Stalowy człowiek” Sebastian Marczewski będzie miał miejsce pamięci

Foto: UM Stalowej Woli

Sebastiana Marczewskiego – weterana z Afganistanu, alpinisty wysokogórskiego, który zdobył połowę korony świata, jedynego człowieka na świecie, który przepłynął wzdłuż po dnie Jezioro Hańcza, nie trzeba nikomu w Stalowej Woli przedstawiać. Zginął tragicznie, realizując kolejny cel w swoim życiu, ale wciąż pozostaje w pamięci stalowowolan. 11 lipca o godzinie 12.00 przed Muzeum Oręża Polskiego im. Pierwszej Brygady Pancernej w Studziankach Pancernych odsłonięte zostanie miejsce pamięci poświęcone Sebastianowi Marczewskiemu.

Inicjatywę utworzenia takiego miejsca podjął przyjaciel Sebastiana Marczewskiego Rafał Makolądra wraz z Muzeum Oręża Polskiego i Fundacją Invictus Veteranus z Gliwic. Głaz z tablicą pamiątkową stanie przed wejściem do Muzeum w Studziankach. Wewnątrz natomiast, w Izbie Pamięci, dotyczącej misji zagranicznych, powstanie gablota, poświęcona Sebastianowi Marczewskiemu.

Projekt upamiętnienia stalowego człowieka ze Stalowej Woli wsparło także miasto Stalowa Wola. Oficjalne odsłonięcie miejsca pamięci odbędzie się 11 lipca o godzinie 12.00.

Źródło: Urząd Miasta Stalowej Woli

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments