Stalowa Wola. Wystawa „SANSARA Nepal” w Galerii Karpińskiego

Już 11 lipca 2021 roku w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego otwarta zostanie nowa wystawa czasowa pt. „SANSARA Nepal”. Na ekspozycję składa się cykl czarno-białych fotografii. Ich autorem jest artysta fotograf mieszkający w Warszawie – Wojtek Moskwa.

Te zdjęcia wykonane analogowym aparatem fotograficznym, to zachęta nie tylko do bliższego przyjrzenia się społecznościom mieszkającym wysoko w Himalajach, ale przede wszystkim zaproszenie do refleksji nad ludzkim życiem. Artysta odbył w 2012 roku kilkutygodniową podróż do Nepalu, tam zainteresował go temat kremacji oraz zetknął się ze znamiennym pojęciem sansary. Za motyw przewodni swej twórczości Wojtek Moskwa obrał nieustający cykl narodzin oraz śmierci, swoistą wędrówkę dusz. Zaprezentowanym fotografiom towarzyszyć będą osobiste teksty napisane przez artystę.

Dla miłośników fotografii szykuje się ciekawe spotkanie autorskie. 18 lipca planowane jest zwiedzanie wystawy SANSARA z Wojtkiem Moskwą. Szczegóły wkrótce na stronie internetowej Muzeum.

Wystawa dostępna w terminie 11.07–15.08.2021

Galeria Malarstwa A. Karpińskiego

Stalowa Wola, ul. Rozwadowska 12

Tel. 15 842 02 07

Koordynator: Katarzyna Samotyj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments