STALOWA WOLA. Porozmawiają o zarazie

0
239

W środę na wspólnym posiedzeniu spotkają się radni miejscy i powiatowi z miejskiej Komisji Rodziny, Opieki Społecznej i Zdrowia oraz powiatowej Komisji Ochrony Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej. Porozmawiają twarzą w twarz, ale online.

Wspólne posiedzenie jest efektem wezwania dwojga miejskich radnych, którzy chcą się dowiedzieć, jak na prawdę wygląda pandemia w Stalowej Woli i najbliższej okolicy. Tydzień temu radni Renata Butryn i Dariusz Przytuła wysłali w tej sprawie list do Stanisława Sobieraja, przewodniczącego rady Miejskiej. – Wzrasta niepokój mieszkańców w związku z prognozami gwałtownego przyrostu zachorowań na COVID-19 – piszą radni i w dalszej treści sugerują tematy miejsko-powiatowego spotkania. Chodzi głównie o sytuację Powiatowego szpitala Specjalistycznego, ilości w nim łóżek dla chorych na COVID czy utworzenia w mieście izolatorium. Przewodniczący Sobieraj podjął się zadania skojarzenia obu komisji i do takiego dojdzie w najbliższą środę o godz. 16.

Ponieważ będzie to posiedzenie zdalne, wszyscy z dostępem do sieci będą mogli rozmowom się przysłuchiwać. Nie będą to tylko wypowiedzi radnych, bo to nie miałoby sensu. Przy komputerach, kamerach i mikrofonach zasiądą wszyscy co mają coś do powiedzenia o ogólnie rozumianym zdrowiu w Stalowej Woli. Obecność starosty jako przewodniczącego Powiatowego sztabu Kryzysowego jest wręcz obowiązkowa. Zaproszeni zostali też szef Sanepidu, dyrektor szpitala i przedstawiciel Wojewody Podkarpackiego.

jc

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments