Renata Knap prezesem Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Stalowej Woli

13 kwietnia prezydent miasta Stalowa Wola Lucjusz Nadbereżny przekazał oficjalną informację o rezygnacji Renaty Knap ze stanowiska wiceprezydenta miasta. Pełniąca przez dwa ostatnie lata funkcję wiceprezydenta, złożyła rezygnację w związku z objęciem funkcji prezesa nowopowstałej spółki SIM (Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa) która jest odpowiedzialna za budowę nowego osiedla “Parkowe” w Charzewicach.

Jak zaznaczył prezydent pani Knap posiada wszelkie kompetencje do objęcia tej funkcji. Zarówno pod względem doświadczenia w pracy jako wiceprezydent, a także wykształcenia. Jak możemy przeczytać na stronie Urzędu Miasta Stalowa Wola:

Renata Knap jest Absolwentem Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej. Ukończyła pięcioletnie studia doktoranckie na Uniwersytecie Rzeszowskim, gdzie w kwietniu 2018 roku uzyskała stopień naukowy doktora z wyróżnioną rozprawą doktorską. Od początku swojej pracy zawodowej związana jest z zagadnieniami technicznymi oraz przedsięwzięciami inwestycyjnymi. Pracę w Urzędzie Miasta rozpoczęła w lipcu 2005 r. w ówczesnym Wydziale Gospodarki Komunalnej na stanowisku inspektora. Odpowiedzialna za przygotowywanie i koordynowanie inwestycji miejskich. W maju 2018 roku objęła stanowisko Naczelnika Wydziału Planowania Przestrzennego. Od 1 stycznia 2019 roku w ramach reorganizacji Urzędu Miasta pełni funkcję Naczelnika Wydziału Planowania, Przygotowania Inwestycji i Ochrony Środowiska. Uczestniczyła w wielu kursach i szkoleniach, w tym z planowania przestrzennego, prawa budowlanego, ochrony własności intelektualnej, protokołu dyplomatycznego, negocjacji, umów o prace projektowe, prawa ochrony środowiska, kodeksu etycznego, procesu inwestycyjnego w jednostkach samorządu terytorialnego. Współautor kilkunastu artykułów naukowych o tematyce ekologicznej opublikowanych w czasopismach krajowych. Członek Rady Fundacji Wspierania Kultury „Amadeusz”.

Prezydent nie ma w planach powoływania nowej osoby na stanowisko wiceprezydenta, funkcję włodarza miasta będzie od tej chwili pełnił samodzielnie, tak jak w pierwszzej kadencji.

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ola
ola
23 dni temu

Tzn, że pani wiceprezydent nadepnęła panu LN na odcisk by w ten sposób się jej pozbyć z magistratu? Ten artykuł trzeba koniecznie zachować dla potomnych by po jakimś czasie go odkurzyć i pokazać przyszłym lokatorom kto ich ubrał w te ciasne ciżemki! Śmieszy mnie ogromnie ta partyjna laudacja przed wykonaniem jakiejkolwiek czynności przez ‘nominantkę” skąd do sukcesu jest jak stąd na Marsa. Tato chwalą nas… A kto? My ich a oni nas! Więcej powagi i pokory pani prezes na początek…Niech pani powie przyszłym lokatorom ile ich te mieszkania będą kosztować a później te ochy, achy i deklaracje o daniu rady!… Czytaj więcej »

Janka
Janka
10 dni temu

Należy też patrzeć kim będą jej współpracownicy. Pełna jawność – oby tylko lokalne media stanęły na wysokości zadania.