Radośnie i dobroczynnie, czyli Leśny Charytatywny Festiwal Sportowy.

red. Radosław Brzyski

W sobotę 26.09.2020 odbył się już trzeci Leśny Charytatywny Festiwal Sportowy organizowany przez MKL Sparta Stalowa Wola i Grupę Aktywni Uniwheels. Uczestnicy imprezy startowali, by wesprzeć w leczeniu Aurelkę i Rozalkę, które chorują na ciężką i rzadką chorobę metaboliczną: hiperglcynemię nieketotyczną oraz epilepsję.
Całkowity dochód z wydarzenia został przekazany na pomoc dla nich, a dziewczynkom można jeszcze pomóc wpłacając pieniądze na konto fundacji:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, nr konta bankowego Alior Bank: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 tytułem: 30559 Krawiec Aurelia – darowizna na rzecz pomocy i ochrony zdrowia.
Całe zawody przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze. Aurę święta sportowego uwznioślił swoją osobą gość honorowy Marcin Lewandowski. Utytułowany zawodnik bardzo chętnie wdawał się w rozmowy z uczestnikami festiwalu, nie odmawiał wspólnych zdjęć i dopingował zawodników podczas całych zawodów. Słowa uznania dla Marcina za postawę godną mistrza.

Uczestnicy zawodów na mecie otrzymywali pamiątkowe medale, a na zakończenie nagrody otrzymali wyróżnieni zawodnicy. Wynik jednak w tym dniu nie był najważniejszy, liczył się udział co swoją osobą poświadczył Lewandowski. Biegacz zrezygnował z rozgrywanych w tym samym czasie zawodów Diamentowej Ligi w Katarze, aby przyjechać do Stalowej Woli i wesprzeć w ten sposób charytatywny cel.

Festiwal sprawił, że las wypełnił się na ten czas radością, muzyką, dobrym humorem i uśmiechem. Wartości dodatnich nie sposób wyliczyć, więc cieszy zapowiedź organizatorów, że za rok spotykamy się ponownie.

Wyniki zawodów na: https://timekeeper.pl/wyniki/

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo oraz bogatej fotogalerii z wydarzenia:

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments