Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców

0
239
Foto: Policja

W miniony weekend stalowowolscy policjanci interweniowali wobec trzech mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę samochodu będąc pod wpływem alkoholu. Zatrzymani mieli od blisko 2,5 do 3 promili alkoholu w organizmie. Teraz odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę po godzinie 12 policjanci z Posterunku Policji w Pysznicy podjęli interwencję, wobec kierującego samochodem marki Opel, który według przekazanej informacji miał być nietrzeźwy. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie zatrzymując do kontroli 53-latka, który w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu.

Do kolejnego zatrzymania doszło w sobotę w nocy. Stalowowolscy policjanci wydziału ruchu drogowego, po północy podjęli interwencję wobec kierującego pojazdem marki BMW, który przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Podczas kontroli wyczuli od kierującego alkohol. Badanie 30-latka wykazało, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Do kolejnej kontroli doszło w niedziele po godzinie 19. Według relacji świadków kierujący oplem astrą, jadąc ul. Metalowców i ul. Orzeszkowej, kilkakrotnie wjeżdżał w zaspy, a na ul. Ofiar Katynia wjechał w zaspę, porzucił samochód i oddalił się z miejsca. Policjanci ustalili dane kierującego, w chwili zatrzymania miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyźni odpowiedzą teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła “JADĘ NIE PIJĘ!”. Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. Pamiętajmy, że pijany kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas i naszych najbliższych również. Jeden sygnał może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments