Patriotyzm gospodarczy, dlaczego jest istotny w czasach pandemii?

Patriotyzm gospodarczy co to takiego? To nic innego jak wspieranie polskiej gospodarki poprzez wybieranie produktów wyprodukowanych przez rodzimych przedsiębiorców. Pandemia covid pokazała, że to właśnie na  konsumentów spada odpowiedzialność za wsparcie polskiej gospodarki. Bo to właśnie decyzje zakupowe mają wpływ na rozwój gospodarczy. Patriotyzm gospodarczy to dość szerokie pojęcie, odnosi się do rozwijania działalności w danym kraju, płacenia w nim podatków, wykorzystywaniu rodzimych technologii, odpowiedzialności firm wobec zatrudnianych pracowników, klientów jak również środowiska i społeczności.

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życia do góry nogami. Przyniosła ograniczenia w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym. Kolejne lockdowny odbiły się negatywnie na gospodarce. Boleśnie odczuli to zwłaszcza lokalni przedsiębiorcy, nad wielu nadciągnęło widmo bankructwa. Dlatego niesłychanie ważne jest, abyśmy to my konsumenci, swoimi codziennymi wyborami wsparli polskich przedsiębiorców. Jeśli mamy wybór, omijajmy duże “sieciówki”, zarządzane przez wielkie korporacje z zagranicznym kapitałem na rzecz mniejszych rodzimych firm zaopatrywanych przez polskich producentów.

Od ubiegłego roku nad wielu właścicieli małych firm nadciągnęło widmo kryzysu. Wśród takich przedsiębiorców znalazł się pan Krzysztof, prowadzący od lat sklep Kaen z męskim obuwiem. Zamknięcie w  domach i odwoływane imprezy okolicznościowe sprawiły, że eleganckie obuwie wizytowe przestało być już tak potrzebne.

To co wyróżnia produkty oferowane przez sklep KaeN to wysoka jakość w przystępnej cenie. Wszystkie buty są wykonane przez polskich producentów. Co ważne, posiadacze nietypowych rozmiarów znajdą tu coś dla siebie. Z doborem niestandardowego rozmiaru w sklepach sieciowych bywa dosyć często problem. W ofercie KaeN natomiast znajdują się buty w zarówno małych jak i dużych rozmiarach. Jeśli chcesz wesprzeć polską gospodarkę, pamiętaj o lokalnych, małych firmach i po buty wybierz się np. do sklepu KaeN w Stalowej Woli.

KaeN Obuwie znajdziecie: Stalowa Wola, ul. Okulickiego 61, (Budynek Rzemieślnika, obok Hali Targowej) Tel. 507 155 531

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments