Niezwykły jubileusz – 101 urodziny Pani Gizeli Krajewskiej

5 maja to dzień niezwykłych, bo 101 urodzin Pani Gizeli Krajewskiej. To społeczna animatorka i niestrudzona organizatorka zapustów w Radomyślu nad Sanem. To przede wszystkim dzięki Jej wytrwałości i zapałowi ta piękna tradycja przetrwała do dnia dzisiejszego. Jak sama kiedyś mówiła – zapusty to Jej dzieci, które dostarczają Jej radości i stanowią sens Jej życia.

Pani Gizela ciszy się dużą sympatią społeczną. Mieszkańcy szanują Ją za kultywowanie tradycji i przekazywanie ich z pokolenia na pokolenie. Co ważne, tłumaczy jednocześnie ich wartość potomnym. Tym samym Pani Gizela pozostawia po sobie ślad, głęboko tkwiący w świadomości lokalnej społeczności. Przemarsz zapustników Pani Gizela Krajewska organizowała od początku lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, a osobiście uczestniczyła w nim już w latach trzydziestych ubiegłego wieku.

Za swoją nieocenioną dla radomyskiej kultury pracę w 2003 roku została wpisana do „Księgi Zasłużonych” dla gminy Radomyśl nad Sanem. Natomiast w 2005 roku otrzymała nagrodę starostwa powiatowego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Ze względu na stan zdrowia pani Gizela nie uczestniczy już w zapustach. Obecnie nie mieszka już też w Radomyślu, lecz u rodziny w Legnicy.

Władze samorządowe pamiętały jednak o tak niezwykłym jubileuszu. przesłały Szanownej Jubilatce prezenty oraz gratulacje i serdeczne życzenia. Przede wszystkim zdrowia, pomyślności, samych szczęśliwych chwil oraz nieustającej pogody ducha.

Składamy Pani Gizeli serdeczne życzenia wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze, radości każdego dnia oraz wszelkiej pomyślności. Niech jesień Pani życia upływa w gronie najbliższych, życzliwych osób.

Źródło: Gmina Radomyśl nad Sanem, tekst: pch, fot. Andrzej Wiktor

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments