Nadciąga atomowe uderzenie. Nawałka = koniec pandemii?

02.04.2021. EDIT: Artykuł zawiera elementy żartu Prima Aprilisowego.

Piłka nożna to część światowego show biznesu, interesuje prawie wszystkich – czy jest graczem, czy kibicem. Potrafi zmieniać świat i historię narodów. Jest to sport, który tworzy boiskowe i poza nim przyjaźnie, łączy kibiców. Często jednak też dzieli i aby takie podziały likwidować potrzebne jest czasami “atomowe uderzenie”.

W ostatnich dniach doszło na prośbę Prezydenta Lucjusza Nadbereżnego do spotkania Rady Nadzorczej PSA Stal Stalowa Wola. Przeanalizowano na nim sytuację w klubie i ostatnie wyniki sportowe seniorskiej drużyny. Prezydent Stalowej Woli przedstawił swoje oczekiwania o charakterze personalnym i organizacyjnym, które zostały odrzucone przez Radę. Skutkowało to tym, że Miasto Stalowa Wola wstrzymało finansowanie spółki piłkarskiej. Stanowisko utrzymał prezes Michał Czubat, a do dymisji podał się dyrektor sportowy Karol Wołoszyn. Odsunięto od trenowania pierwszej drużyny Jaromira Wieprzęcia i kibice zaczęli się zastanawiać kto przejmie jego obowiązki.

Lucjusz Nadbereżny zapowiedział, że potrzebne jest “atomowe uderzenie”, które wstrząśnie klubem. Niektórzy kibice obawiają się jednak, że to określenie może zwiastować całkowite zniszczenie zasłużonego klubu.

Udało nam się dowiedzieć z nieoficjalnych źródeł, co nam częściowo szykuje włodarz miasta. Palącą sprawą jest obsada stanowiska trenera i tutaj pojawia się zaskakujące nazwisko. Otoczenie prezydenta podjęło negocjacje z będącym obecnie bez zatrudnienia, byłym selekcjonerem Reprezentacji Polski Adamem Nawałką. Przedstawiono trenerowi pięcioletni plan budowy zespołu, który wzbudził u niego entuzjazm. Niestety pojawił się problem, bowiem Nawałka przyjęcie pracy uwarunkował zakończeniem pandemii koronawirusa. Z niepotwierdzonych źródeł dowiedzieliśmy się, że Lucjusz Nadbereżny rozpoczął w tej sprawie rozmowy z Premierem Mateuszem Morawieckim. Miał ponoć zaproponować premierowi 5-letnie wyciszenie pandemii, tak aby Stalówka w tym czasie mogła odzyskać należny jej prestiż w ligowej hierarchii. Czy rozmowy przyniosą skutek? Trudno powiedzieć, ale znając zaangażowanie prezydenta w budowę klubu piłkarskiego “na miarę oczekiwań”, jest to wielce prawdopodobne. Niebagatelne znaczenie może mieć też pełne poparcie, którego ambitnym planom udzielił wierny kibic Zielono-Czarnych wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Próbowaliśmy się dowiedzieć coś na ten temat od prezesa PSA Michała Czubata. Pytany o ewentualność zatrudnienia Nawałki i jakie to były by koszty, tylko się uśmiechnął i dyplomatycznie milczał – czyli nie potwierdził, ale i nie zaprzeczył.

Teraz kibice bacznie powinni przyglądać się informacjom na temat liczb osób zakażonych, jeśli bowiem słupki będą spadać może to oznaczać, że coś jest na rzeczy.

P.S. Czy to są k…. jaja?

red. Radosław Brzyski

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lol
Lol
12 dni temu

Prima Aprilis

podkarpacki
podkarpacki
12 dni temu

Prima Aprilis

Rozentuzjazmowany tłum😉
Rozentuzjazmowany tłum😉
12 dni temu

Dziękujemy za rzetelne dziennikarstwo prima aprilisowe i oczekujmy trenera😉 Na-wałki w Stalowej Woli.