Na dachu VIVO! Stalowa Wola zamieszkały… pszczoły

Dach centrum handlowego VIVO! Stalowa Wola zaczął tętnić dodatkową energią. Wszystko za sprawą 200 tys. pszczół, które zamieszkały w Pasiece złożonej z 4 uli. Opiekę nad tymi pożytecznymi owadami sprawuje firma Pszczelarium, specjalizująca się w pszczelarstwie miejskim. 

Pomimo ogromnego rozwoju technologicznego, do tej pory nie udało się wymyśleć, w jaki sposób zautomatyzować proces zapylania roślin. Pszczoły przyczyniają się do powstawania 1/3 żywności spożywanej przez ludzkość. To dzięki nim kwitną m.in. jabłonie, wiśnie, ziemniaki, a nawet orzechy. Niestety z roku na rok na całym świecie masowo giną. To skutek uboczny stosowania pestycydów, które chronią uprawy przed szkodnikami, zatruwając przy tym nektar. Aby ratować te pożyteczne owady, powstają hodowle pszczół miodnych, gdzie zapewnia się im warunki do przetrwania.  Moda na miejskie pasieki trwa od kilku lat. Ule na stałe wpisały się w krajobraz wielu europejskich miast, takich jak Paryż czy Londyn. Stoją na dachach uniwersytetów, hoteli, biurowców, a także sal koncertowych. Również w Stalowej Woli, na dachu centrum handlowego VIVO!, w 4 ulach zamieszkało 200 tys. owadów.

W ostatnim czasie pracowite pszczoły z VIVO! Pasieki zbierały nektar spadziowy, z wiosennych kwiatów, a także z akcji i lipy. Dzięki temu podczas pierwszego miodobrania zebrano aż 50 kg miodu nektarowo-spadziowego! Słoiczki ze złotym przysmakiem będą rozdawane klientom w konkursach oraz podczas ekologicznych wydarzeń. Co ciekawe, miody z miejskich pasiek posiadają takie same wartości odżywcze, jak te z uli zlokalizowanych poza miastami.

Pasieka na dachu naszego centrum handlowego dała pszczołom nowy dom, jednocześnie chroniąc je przed wieloma zagrożeniami. Te pożyteczne owady wprowadzają harmonię pomiędzy naturą a miejską architekturą. Gwarantuj bioróżnorodność, prawidłowe funkcjonowanie środowiska, a także pyszny miód, który regularnie będziemy rozdawać klientom przy wielu okazjach – mówi Paweł Wojtkowski, Dyrektor VIVO! Stalowa Wola.

Marka VIVO! baczną uwagę zwraca na prowadzenie odpowiedzialnego biznesu, z poszanowaniem interesu społecznego i ochrony środowiska. Ostatnio wprowadziła nową strategię zrównoważonego rozwoju, a Pasieka na dachu obiektu w Stalowej Woli zamyka kolejny etap jej realizacji. Obecnie wszystkie centra handlowe VIVO! posiadają ule, a łącznie jest ich 15. Każdego dnia pracuje w nich niemal 800 tys. pszczół, wytwarzających ponad 200 kg miodu rocznie.

*********

VIVO! Stalowa Wola to jednokondygnacyjne centrum handlowe, położone w dzielnicy Poręby – najliczniej zamieszkanej części Stalowej Woli. Obiekt jest doskonale skomunikowany z miastem – dzięki dostępnej komunikacji publicznej, czy też z innymi miejscowościami, dzięki przebiegającej obok, drodze krajowej 77, w stronę Sandomierza i Rzeszowa. Dla odwiedzających dostępnych jest 1000 miejsc parkingowych rozlokowanych bezpośrednio przed wejściem do centrum handlowego. Udostępnienie rozległego parkingu było kluczowe, gdyż VIVO! posiada zasięg na poziomie 400 000 potencjalnych klientów, którzy są w stanie dotrzeć do obiektu w czasie 30-40 minut, w tym z 50 000 Tarnobrzegu czy 25 000 Sandomierza. Doskonale zbilansowany mix najemców VIVO! Stalowa Wola rozlokowany jest na 24 997 m kw. powierzchni i obejmuje m.in. kino Helios, Intermarche, Deichmann, H&M, Martes Sport, Decathlon, Media Expert, RESERVED, MOHITO, House, Cropp, SiNSAY, Home&You, Medicine, Quiosque, Diverse, CCC, SMYK, 4F, Pepco i wiele innych.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments