Marek Citko doradcą sportowym Lucjusza Nadbereżnego

W ostatnich miesiącach sprawy PCPN i PSA Stal Stalowa Wola stanowiły przedmiot burzliwej debaty społecznej. To wszystko zaowocowało nowym projektem piłkarskim o którym w poniedziałkowe przedpołudnie poinformował prezydent Lucjusz Nadbereżny. Zmiany jakie już niebawem mają nadejść, będą miały na celu wyrwanie Stali Stalowa Wola z III ligi.

Do tego celu zaangażowany został Marek Citko, który obejmie funkcję doradcy prezydenta Lucjusza Nadbereżnego do spraw sportowych. Citko to człowiek o ogromnym doświadczeniu piłkarskim, znający ten sport “od podszewki”. Piłkarz, reprezentant Polski w kadrze narodowej, dyrektor sportowy Wisły Kraków, menager, komentator i łowca talentów lada chwila zajmie się zielono – czarną drużyną. Jak powiedział “Stal zasługuje na więcej niż granie w trzeciej lidze” i temu celowi ma zamiar się poświęcić. Pomagać mu będzie wyznaczony przez niego trener Roland Thomas, który pracował jako asystent trenera w ŁKS Łódź, a wcześniej jako trener w Escola Varsovia.

Obowiązkami nowego doradcy będzie obserwacja drużyny, skauting, poszukiwanie nowych zawodników oraz inne funkcje stricte sportowe. Jak powiedział ” Piłka jest prosta, trzeba tylko dobrze trenować, dobrze dobrać taktykę i mieć dobrych piłkarzy”. Hasłem powtarzanym zarówno przez nowego doradcę jak i powołanego przez niego trenera jest “stal nie pęka”. O tym maja się przekonać piłkarze, którzy na boisku od strony fizycznej i mentalnej będą “hartowani” po to by osiągnąć nową jakość gry i mierzyć wyżej. Jak powiedział Citko, stres i presja bardzo pomaga i mobilizuje do działania.

Ile osób i jakie nazwiska znajdą się w składzie zespołu jeszcze nie wiadomo. Stan kadry będzie znany na początku lipca. Do końca czerwca zostaną rozliczone wszystkie zobowiązania finansowe dzięki umowom z miastem i sponsorami. Nie wykluczone że w przyszłości Marek Citko obejmie stanowisko prezesa drużyny.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments