„Lato z rodzinką” na półmetku

Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej SPECTRUM  w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stalowej w okresie 1 lipca do 31 sierpnia 2021 roku realizuje zadanie pn. “Lato z rodzinką”. Zadanie  jest współfinansowane ze środków Gminy Stalowa Wola. Ma ono na celu zaktywizowanie i zintegrowanie mieszkańców Stalowej Woli, w szczególności rodzin z dziećmi zamieszkałych na Osiedlu Fabrycznym. W projekcie zaplanowano szereg zajęć i warsztatów, a także wycieczki integracyjne, w których uczestniczyć będą dzieci wraz z rodzicami.
Wszystkie działania mają umożliwić rodzinom wspólne spędzenie czasu wolnego na konstruktywnych aktywnościach i działanie na rzecz wspólnego dobra. Uczestnikami zadania jest 20 osób w tym dzieci w wieku 2-11 lat.

W ramach zadania zaplanowano:

  1. 4 warsztaty “Rodzice dzieciom” – warsztaty rodzinne, nad których realizacją czuwają  zamiennie w ramach wolontariatu rodzice dzieci należących do Klubu “Wesoła Gromadka”. Organizacja warsztatów stwarza dla rodziców możliwość zaangażowania się w sprawy społeczności, a przede wszystkim naukę kreatywnego organizowania czasu wolnego dla swoich dzieci.
  2. 6 rodzinnych spotkań edukacyjno-integracyjnych – są to wspólne gry i zabawy edukacyjne oraz dni tematyczne połączone z wyjściami integracyjnymi itp. Organizacja zajęć jest okazją do wspólnego rodzinnego spędzania czasu wolnego w sposób konstruktywny.
  3. wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego “Madejówka” w Obojnej – zostanie zorganizowana wycieczka integracyjna do “Madejówki”. Podczas wyjazdu dzieci i ich rodzice będą mieli okazję obserwować życie i zachowania zwierząt mieszkających na wsi, uczestniczyć w przejażdżce bryczką po lesie oraz wziąć udział w warsztatach edukacyjnych. Odbędzie się także tradycyjne ognisko z kiełbaskami.
  4. wycieczka do Magicznych Ogrodów – zostanie zorganizowana rodzinna wycieczka integracyjna do Magicznych Ogrodów w Janowcu. Wyjazd nastawiony będzie głównie na umożliwienie dzieciom i ich rodzicom maksymalnej ilości kontaktów społecznych między sobą.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments