Klasztor i kościół w Rozwadowie nadal zamknięte

0
212

Bracia Kapucyni poinformowali na stronie internetowej parafii pw. Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli – Rozwadowie o przedłużeniu zamknięcia klasztoru i kościoła.

Początkowo kwarantanna miała potrwać od 9 do 16 października włącznie, powodem było wykrycie zakażenia u dwóch zakonników.

Komunikat ze strony parafialnej: “W związku z potwierdzonymi kolejnymi dwoma przypadkami zakażania koronawirusem SARS–CoV–2 u braci z naszego klasztoru, w trosce o bezpieczeństwo wiernych uczęszczających do naszej świątyni, została w porozumieniu z miejscowym Sanepidem, podjęta decyzja o przedłużeniu zamknięcia kościoła i klasztoru, które potrwa, mamy nadzieję, tylko do przyszłego tygodnia.

Wszystko wyjaśni się w ciągu najbliższych dni i wtedy poinformujemy o dniu otwarcia kościoła i części klasztoru przeznaczonej do duszpasterstwa. Dla pełnego bezpieczeństwa wiernych, kościół i pomieszczenia przeznaczone dla nich, zostaną przed ich otwarciem zdezynfekowane, przez profesjonalną firmę.

Zakażeni bracia przebywają w pełnej izolacji na terenie klasztoru i w tym momencie ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ich stan jest dobry i stabilny.

Jeśli chodzi o funkcjonowanie kościoła i klasztoru w najbliższych dniach, to zasady pozostają nadal takie same jak podane w poprzednim ogłoszeniu.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim za ogromną troskę, pomoc, życzliwość i zainteresowanie. Dziękujemy szczególnie za modlitwę w naszej intencji. Zapewniamy także o naszej pamięci modlitewnej za wszystkich Parafian, Przyjaciół klasztoru i Dobrodziejów.

Bracia Kapucyni”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments