Kapucyni ze Stalowej Woli od soboty wznowią posługę duszpasterską

0
161

Od soboty Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów powraca ze swoją posługą. Informację przekazali bracia za pośrednictwem strony internetowej Parafii pw. Zwiastowania Pańskiego pisząc:

—W sobotę 24 października wznawiamy posługę duszpasterską w naszej parafii zawieszoną ze względu na stwierdzenie zakażenia koronawirusem u braci z naszego klasztoru. Dostosowujemy się przy tym do ostatnich rozporządzeń władz państwowych oraz Dekretu naszego Biskupa Ordynariusza. W związku z nowymi rozporządzeniami dotyczącymi limitu uczestników zgromadzeń religijnych, w naszej świątyni na Mszach św. oraz poza nimi będzie mogło znajdować się równocześnie maksymalnie 48 osób (od soboty strefa czerwona w całej Polsce)—

 

Wytyczne wynikające z rozporządzeń zewnętrznych i naszych wewnętrznych ustaleń, które wchodzą w życie od momentu otwarcia klasztoru (sobota 24 października) do odwołania:

1. Przebywając w kościele, na placu kościelnym, w kancelarii parafialnej, w klasztorze, w salkach duszpasterskich, na parkingu wewnętrznym i ogrodzie, należy posiadać założoną na usta i nos maseczkę (o tej konieczności będą informować specjalne tablice umieszczone przy wejściach od strony placu kościelnego do kościoła). Zwolniony z tego obowiązku może być tylko ten, kto posiada stosowne zaświadczenie lekarskie.


2. 
Jeśli w kościele będzie zbytu dużo ludzi (limit od soboty w naszym kościele to 48 osób), prosimy o pozostanie na zewnątrz, gdzie także będzie można uczestniczyć w nabożeństwach i Mszach św. Pamiętajmy także w tym miejscu o maseczkach i zachowaniu dystansu między sobą. Prosimy o otwartość i posłuszeństwo wobec braci, którzy będą pilnować porządku i ilości wiernych oraz stosowanie się do ewentualnych instrukcji i ogłoszeń znajdujących się przed wejściem do kościoła.


3.
 Przy trzech głównych wyjściach z kościoła: w przedsionku furty, w przedsionku głównych drzwi wejściowych kościoła (wewnątrz obiektu) i w przedsionku przed pokojem spowiedzi, będą znajdować się stacjonarne stanowiska do dezynfekcji rąk. Urządzenia będą działać automatycznie po podstawieniu dłoni (prosimy podkładać ręce powoli, tak by urządzenie odpowiednio zadziałało). Korzystajmy z tej możliwości i dezynfekujmy ręce, czy to przy wejściu do kościoła, czy przy wyjściu z niego.


4. 
Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła będą transmitowane. Można będzie połączyć się z nami w modlitwie wchodząc na naszą stronę internetową (www.stalowawola.kapucyni.pl), gdzie znajduje się link do transmisji.


5.
 Bracia koncelebrujący Msze św. i nabożeństwa, w trakcie rozdawania Komunii św. i procesji między wiernymi, będą mieli założone maseczki (celebrans główny tylko przy rozdawaniu Komunii św.). Także służba liturgiczna, bracia obsługujący klasztor, kościół i zakrystię będą mieli założone maseczki. Jedynie lektorzy i kantorzy, w trakcie czytania i śpiewu w ramach liturgii mogą być bez maseczek.


6.
 Przed każdorazowym rozdawaniem Komunii św., a także po tej czynności, każdy brat będzie dezynfekował ręce przy stoliku ustawionym niedaleko ołtarza (z lewej lub z prawej strony).


7.
 Po prawej stronie ołtarza, od strony zakrystii, będzie miejsce rozdawania Komunii św. na rękę. W tym i tylko w tym miejscu można otrzymać Komunię św. w ten sposób. Tutaj nie ma możliwości otrzymania Komunii do ust. Taka możliwość jest we wszystkich innych miejscach. Osoby przyjmujące Pana Jezusa na rękę, prosimy by zapoznały się z tym jak to zrobić godnie i pięknie. Należy wyciągnąć lewą rękę i trzymać stabilnie w poziomie, prawą rękę podłożyć pod spód lewej. Po otrzymaniu Komunii św. należy z szacunkiem wziąć Pana Jezusa prawą ręką i jeszcze w obecności kapłana spożyć.


8.
Zgodnie z wytycznymi podanymi przez naszego Biskupa Ordynariusza, udzielona została do odwołania dyspensa od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej (na terenie naszej Diecezji) następującym wiernym: osobom z objawami infekcji, osobom w podeszłym wieku, kobietom w stanie błogosławionym i osobom, które czują wielką obawę przed zarażeniem.


W chwili ogłoszenia strefy czerwonej, nasz Biskup Ordynariusz udziela dyspensy ogólnej wszystkim do czasu jej obowiązywania.


Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z Dekretem naszego Biskupa Ordynariusza z dnia 17 października 2020r.

Polecamy się modlitwie.

Bracia Kapucyni

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments