DobraNoc w lesie

Trwają wakacje i każdy z nas spędza je na swój sposób. Część z nas zapewne na łonie natury. A co powiecie na biwak w lesie? Lasy Państwowe wyszły naprzeciw oczekiwaniom miłośników surwiwalu, czy bushcraftu i wyznaczyły specjalne obszary leśne, gdzie miłośnicy natury będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszanie ustawy o lasach. Program „Zanocuj w lesie” realizowany jest również na terenie Nadleśnictwa Rozwadów.

W okolicach Stalowej Woli wyznaczony obszar w ramach programu znajduje się w Obrębie Leśnym Rozwadów, częściowo w Leśnictwie Ciemny Kąt, Leśnictwie Burdze i Leśnictwie Moskale (szczegółowa mapa poniżej). W jednym miejscu może nocować maksymalnie dziewięć osób, przez nie dłużej niż dwie noce z rzędu. W tym przypadku zgłoszenie nie jest wymagane, jednak Nadleśnictwo zachęca do poinformowania o swojej obecności.

Nocleg powyżej limitu osób i czasu określonego wyżej, należy zgłosić mailowo na adres nadleśnictwa rozwadow@lublin.lasy.gov.plnie później niż 2 dni robocze przed planowanym noclegiem. Zgłoszenie wymaga potwierdzenia mailowego nadleśnictwa, które jest formalnym wyrażeniem zgody na pobyt.

Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko zgłaszającego, telefon kontaktowy, mail kontaktowy, liczbę nocy (daty), liczbę osób, planowane miejsce biwakowania (nazwa obszaru), zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru;
  2. informacją, czy są wyznaczone miejsca na ognisko i czy są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą;
  3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/ Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem;
  4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu http://www.czaswlas.pl/bezpieczenstwo-w-turystyce;
  5. informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na tych terenach obowiązuje zakaz wstępu;
  6. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar, na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!
  7. Informację o terminach polowań zbiorowych można uzyskać kontaktując się z Kołem Łowieckim Sygnał Nisko: wklsygnal@gmail.com

Więcej informacji znajduje się na stronie Nadleśnictwa Rozwadów: www.rozwadow.lublin.lasy.gov.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments