Debata odbędzie się w Heaven&Hell. Dlaczego nie w bibliotece?

W piątkowe południe członkowie grupy Aktywiści Podkarpacie C19, STOP COVID Stalowa Wola oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP zwołali konferencje prasową dotyczącą debaty na temat szczepień na COVID 19, która miała się odbyć po południu w Stalowej Woli. Organizatorzy chcieli zorganizować ją w Miejskiej Bibliotece Publicznej zapraszając do debaty osoby o różnych poglądach co do skuteczności i słuszności szczepień. Wyrażali chęć merytorycznej dyskusji i jak zauważyli skoro na Podkarpaciu jest tak niska tzw. wyszczepialność, to może pojawią się osoby, które będą chciały przekonać zasadnymi argumentami do decyzji o zaszczepieniu. Okazało się jednak, o czym organizatorzy z przykrością poinformowali, że odmówiono im bez podania przyczyny dostępu do bibliotecznych sali.

Podjęto decyzję o przełożeniu dyskusji na 20. września, a miejscem spotkania miał być INKUBATOR TECHNOLOGICZNY przy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego, jednak po pewnym czasie i z tego obiektu przyszła informacja z odmową na organizację wydarzenia. Na ratunek organizatorom przyszedł właściciel Restauracji Heaven&Hell w Stalowej Woli, który gościnnie postanowił udostępnić jedną ze swoich sali.

Inspiratorzy debaty podczas konferencji zaprosili publicznie na nią Prezydenta Miasta Lucjusza Nadbereżnego oraz miejskich radnych, a szczególnie radnego-lekarza Marka Ujdę. Debata ma mieć formę otwartą, więc każdy chętny może na nią przyjść i jak zapewniają organizatorzy będzie to dobra okazja, aby zapoznać się bliżej z tematem szczepień oraz poznać opinie różnych lekarzy.

W konferencji wzięli udział: dr Tomasz Wołoszyn członek Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców, Marzena Kardasińska – przedstawiciel Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, Karolina Bielecka – założycielka grupy STOP COVID Stalowa Wola, Paweł Kuźma oraz Waldemar Soroka.

Debata “Covid19 – szczepienia w aspekcie medycznym i społecznym z udziałem ekspertów i mieszkańców Stalowej Woli” odbędzie się 20.września w Restauracja Pub Heaven&Hell, Stalowa Wola, Al. Jana Pawła II 15A od godz. 16.30. Link do wydarzenia (kliknij by nie zapomnieć) www.facebook.com/events/290494849081324

Radosław Brzyski

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments