Czy PCPN wykorzysta swoją szansę?

Po pandemicznej przerwie do gry wracają piłkarze do lat 20. Mecz reprezentacji Polski z Niemcami w ramach Elite Legae zostanie rozegrany na Podkarpaciu. Wiadomo kiedy, ale nie wiadomo jeszcze gdzie. Jest szansa, że w Stalowej Woli, ale to wymaga nie lada dyplomacjo od szefów Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej i, co tu dużo mówić, również włodarzy miasta.

Organizację meczu 7 października zleciła Podkarpackiemu ZPN centrala Polskiego Związku Piłki Nożnej. Mamy tam swojego człowieka, bo Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego ZPN jest od niedawna wiceprezesem całego PZPN.

– To bardzo ważna reprezentacja, bowiem wielu z tych zawodników stanowi ścisłe zaplecze pierwszej drużyny narodowej. Wierzymy, że za kilka lat ci, którzy zagrają teraz z Niemcami na Podkarpaciu, będą strzelać gole dla seniorskiej reprezentacji naszego kraju – mówi prezes Golba. Mecz w pierwszy czwartek października rozpocznie się o godz. 18 i będzie transmitowany przez TVP Sport. Szczęśliwcy będą go mogli obejrzeć na żywo. Zgodnie z przepisami na takie mecze może wejść 50 proc. limitu publiczności, nie licząc zaszczepionych. Będą rozdawane bilety bezpłatne. Podkarpacki ZPN poszukuje już wolontariuszy do pomocy przy obsłudze meczu. To też gratka, bo szlify teraz zdobyte mogą być pomocne przy ewentualnych innych podobnych pracach. Okręgowa władza ZPN szuka jednak stadionu, na którym mecz będzie rozgrywany. Szuka, to znaczy negocjuje warunki z ewentualnymi gospodarzami.

Wymogi organizacyjne meczu takiej rangi na Podkarpaciu spełniają trzy stadiony. To: Stadion Miejski „Stal” w Rzeszowie, Stadion MOSiR w Mielcu i Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli. Decyzja, na którym z tych stadionów zagrają młode reprezentacje Polski i Niemiec zapadnie do końca sierpnia. Czy zagrają one przy ul. Hutniczej? Wszystko w głowach działaczy piłkarskich, prezesów PCPN i wszystkich innych, którym na piłce w tym mieście zależy. Szansa jest niebywała, by pochwalić się nowym stadionem przed całą Polską i nawet Nimcami.

jc

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments