Biblioteka dla Małego i Dużego Człowieka – realizacja projektu w Zaklikowie

0
234

Foto: Gminna Biblioteka Publiczna w Zaklikowie

Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Zaklikowie otrzymali dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki 2020, na realizację zadania „Biblioteka dla Małego i Dużego Człowieka”.

Strategicznym celem projektu jest poprawa dostępu do książki w jej wszystkich formach oraz wzmocnienie kulturotwórczej roli biblioteki. Zaplanowane działania przyczynią się do integracji społecznej i zachęcą do własnych poszukiwań twórczych. Termin realizacji projektu – do grudnia 2020 r.

W ramach projektu ,,Biblioteka dla Małego i Dużego Człowieka” zaplanowano 15 spotkań z pisarzami i ilustratorami. Ze względu na panującą pandemię, spotkania zostaną przeprowadzone on-line na Facebooku Gminnej Biblioteki Publicznej w Zaklikowie, a będą to:

– spotkania dla dzieci z przedszkoli i klas „0” z Zofią Stanecką, Barbarą Gawryluk oraz Elizą Piotrowską.

– dzieci z klas I-III odbędą spotkania z Anną Onichimowską, Rafałem Witkiem oraz Małgorzatą Strękowską – Zaremba.

– uczniowie z klas IV-VI będą mieli możliwość spotkania Tomasza Samojlika, Joanny Jagiełło oraz Michała Rusinka

– dla starszej młodzieży zaplanowano spotkanie z Barbarą Kosmowską, Kazimierzem Szymeczko i Grażyną Bąkiewicz.

Spotkania dla dzieci i młodzieży odbędą się w miesiącach wrzesień – listopad 2020 r.

W projekcie przewidziano również 3 spotkania dla czytelników pełnoletnich. Pierwsze spotkanie już 30.07.2020 r. o godzinie 18.00 z Krystyną Mirek, zaś 13.08.2020 r. z Magdaleną Witkiewicz. Kolejne spotkanie to gratka dla fanów kryminałów – 06.08.2020 r. zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Chmielarzem, które będzie moderował Adam Szaja.

Organizatorzy zapraszają również do udziału w grze miejskiej „W poszukiwaniu nowości książkowych”, która będzie prowadzona w mediach społecznościowych (Facebook Gminnej Biblioteki Publicznej w Zaklikowie). Dla uczestników jest do rozdania 8 ciekawych książek. Każdy ma szansę upolować książkę!

Źródło: Gmina Zaklików

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments