Bezpłatne badania na Placu Piłsudskiego

EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi oraz spirometrię, czy USG płuc – takie badania będzie można bezpłatnie i bez zapisów wykonać w mobilnym gabinecie medycznym PZU. Już w najbliższy weekend 12 i 13 czerwca przed Miejskim Domem Kultury zaparkuje białe miasteczko. PZU ruszyło z pilotażową akcją darmowych badań profilaktycznych.

Kolejne fale pandemii skutecznie utrudniały pacjentom dostęp do badań i stacjonarnych wizyt u lekarzy, skoncentrowanych przede wszystkim na walce z COVID-19. Dlatego Grupa PZU ruszyła z akcją „Droga do zdrowia”. W projekt włączyło się także miasto Stalowa Wola.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców Stalowej Woli i regionu, żeby w sobotę i niedzielę od godziny 9.00 do 19.00 przybyć na Plac Piłsudskiego i skorzystać z tej bezpłatnej oferty badań i konsultacji specjalistycznych – mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent  Stalowej Woli.

W dwóch mobilnych strefach zdrowia PZU na pacjentów czekać będzie siedem gabinetów. Będzie można wykonać w nich badania takie jak EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi, a także spirometrię i USG płuc. Wyniki oceni specjalista chorób wewnętrznych, a w przypadku spirometrii i USG – pulmonolog. Na miejscu będzie też dermatolog, który zbada zmiany skórne przy użyciu dermatoskopu. Po ponad roku pandemii koronawirusa i zmniejszonej aktywności fizycznej warto również skorzystać z analizy składu ciała oraz porady dietetyka.

Strefy zdrowia będą otwarte w godzinach 9.00 – 19.00. Nie są potrzebne wcześniejsze zapisy, każdy kto odwiedzi mobilną strefę zdrowia PZU, będzie mógł bezpłatnie skorzystać z diagnostyki oraz konsultacji lekarskiej.

Mobilne strefy zdrowia można odwiedzić w:

12-13.06.2021 (sobota-niedziela) – Stalowa Wola (MDK)

19-20.06.2021 (sobota-niedziela) – Świdnik (Plac Konstytucji 3 maja)

26-27.06.2021 (sobota-niedziela) – Lublin (Urząd Marszałkowski)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments