Audiobooki i ebooki z pysznickiej biblioteki już dostępne

Gminna Biblioteka Publiczna w Pysznicy oferuje swoim czytelnikom bezpłatny dostęp do ponad 60 000 ebooków i audiobooków za pośrednictwem platformy Legimi. Kody, umożliwiające dostęp do jej zasobów sfinansował powiat stalowowolski.

Dostęp do Legimi pierwsi czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Pysznicy otrzymali w dniu 1 czerwca 2021 roku.

– Czytelnicy mogą wybierać z szerokiej oferty nowości wydawniczych, bestsellerów, poszukiwanych książek z zakresu literatury pięknej i literatury faktu, a także popularnych poradników. Dostęp dla czytelników zapewniony jest w ramach pakietu dla bibliotek bez limitowanej liczby przeczytanych stron i z rozszerzoną ofertą o audiobooki – mówi Joanna Sztaba, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Pysznicy.

Z bezpłatnych kodów dostępu do serwisu Legimi mogą korzystać zarejestrowani czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Pysznicy oraz jej filii w Jastkowicach i Kłyżowie. Aktywowane kody są ważne przez miesiąc, licząc od dnia ich aktywacji. Po wygaśnięciu ważności kodu, można zwrócić się po nowy. Czytelnik może pobrać tylko jeden kod w miesiącu i nie może przekazywać kodu dostępu innym osobom. Co istotne, liczba kodów dostępnych w bibliotece jest ograniczona, dlatego o ich przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń czytelników w GBP w Pysznicy.

Pierwszymi czytelniczkami pysznickiej biblioteki, które odebrały kody do zasobów Legimi, były Elżbieta Tofil oraz Krystyna Bajdas. Jako, że zakup kodów sfinansowano ze środków powiatu stalowowolskiego, przekazanych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli z przeznaczeniem na wspomaganie działalności bibliotek gminnych, kody obu paniom wręczył starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Wprawdzie ja osobiście jest fanem tradycyjnych książek, ale uważam, że pomysł udostępnienia ogromnych zasobów audiobooków i ebooków czytelnikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Pysznicy jest świetny i trafiony. Czasy się zmieniają, nośniki treści również i trzeba za tym wszystkim nadążyć. Najważniejsze, żeby ludzie wciąż chcieli obcować z literaturą, bo to rozwija i uwrażliwia – komentuje starosta Janusz Zarzeczny.

Źródło i zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments