Administracja nowym kierunkiem w Filii KUL w Stalowej Woli

Od października tego roku będzie można studiować administrację w Filii KUL w Stalowej Woli. Rekrutacja na studia licencjackie na tym kierunku będzie prowadzona w trybie wolnym od 9 lipca, za pośrednictwem strony kandydat.kul.pl.

Zgodnie z zapowiedziami, poszerza się oferta dydaktyczna Filii KUL. Poza dietetyką, inżynierią środowiska, zainteresowane osoby mogą aplikować również na administrację. – To studia dzienne, trzyletnie. Uruchomiamy rejestrację w naborze wolnym, czyli na podstawie świadectwa dojrzałości – mówi Monika Stojowska, rzecznik prasowy KUL.

Administracja jest kierunkiem przygotowującym do pracy w administracji publicznej – rządowej, samorządowej oraz skarbowej. Pozwala także na samodzielne prowadzenie działalności oraz stosowanie prawa w instytucjach niepublicznych – sferze biznesy oraz organizacji społecznych.

W najbliższym czasie, w Filii KUL w Stalowej Woli ruszą również nauki o rodzinie oraz bezpieczeństwo narodowe (I i II stopień). – To dobra wiadomość dla tych kandydatów, którzy zamierzają studiować w rodzinnych stronach, a zależy im na jakości kształcenia – dodaje rzeczniczka.

8 lipca upływa termin pierwszego etapu rekrutacji na wszystkie dostępne kierunki studiów na KUL. Kolejny rozpocznie się po 21 lipca. Wyjątkiem, jako nowość, jest administracja w Filii KUL w Stalowej Woli, na którą można aplikować od 9 lipca do zakończenia tegorocznej rekrutacji.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments