DYREKTOR DOMU DZIECKA PRZECHODZI NA EMERYTURĘ

Jadwiga Stępniewska, dyrektor Domu Dziecka w Stalowej Woli, po 23 latach pracy przechodzi na emeryturę. Dziś została oficjalnie pożegnana podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Stalowowolskiego.

Jadwiga Stępniewska w całej swojej pracy zawodowej była związana z dwiema placówkami. Pierwsza to obecny Zespół Szkół Nr 1 przy ul. Hutniczej w Stalowej Woli, gdzie była pedagogiem i wychowawcą. Pracując tam otrzymała propozycję kierowania obecnym Domem Dziecka, który wtedy podlegał pod Kuratorium Oświaty. Podjęła decyzję, choć nie była ona łatwa – Zdecydowałam się zaryzykować, spróbować czegoś innego, zmienić coś w życiu. Przyszłam na próbę i ta próba przedłużyła się do 23 lat – mówi. Jak zaznacza te lata były bardzo ciekawe, ale i trudne.

– Ta praca to jest ogromna odpowiedzialność za wszystko, za dzieci, za pracowników, za budynek, a zdarzyć może się wszystko. Są sytuacje, na które człowiek nie ma wpływu. Wszystkiego nie da się zaplanować zawsze trzeba mieć plan B, a nawet i C. Nie można sztywno przywiązywać się do tych rozwiązań, które są. Życie weryfikuje wszystkie plany – stwierdza.

Budynek, w którym mieści się Dom Dziecka przy ul Podleśnej pochodzi z lat 50 – tych ubiegłego wieku. Wymagał przeprowadzenia wielu prac m.in. remontu pralni, kuchni, odwodnienia, wydzielania pomieszczeń, wymiany instalacji, termomodernizacji, ogrodzenia i wielu innych.

Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny, Wicestarosta Mariusz Sołtys oraz Członek Zarządu Alfred Rzegocki żegnając dyrektor Domu Dziecka w imieniu radnych Rady Powiatu Stalowowolskiego oraz członków Zarządu Powiatu podziękowali jej za ogromny wkład wniesiony w rozwój tej placówki, za poświęcenie i serce włożone w wychowanie dzieci.

Źródło : Powiat Stalowowolski

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments