79. rocznica urodzin Lucjana Treli. Konkurs.

Lucjan Trela – bokser wagi ciężkiej urodził się 25 czerwca 1942 r. w Turbi. “Człowiek legenda” – ulubieniec publiczności, wielce zasłużony dla ZKS Stal Stalowa Wola i całego polskiego pięściarstwa. Jest rekordzistą w ilości startów w mistrzostwach Polski seniorów, gdzie w latach 1961-1975 wystąpił 14 razy, zdobywając wiele medali. Uczestnik Olimpiady w Meksyku oraz Mistrzostw Europy w boksie. Zmarł w Stalowej Woli 12.02.2019 r.

Upamiętniając rocznicę urodzin Wielkiego Mistrza, portal 4miasta.pl przygotował dla czytelników konkurs, w którym nagrodą będzie książka “Stalowy Ring”, traktująca o historii sekcji bokserskiej w ZKS Stal Stalowa Wola. Jest to pierwsza i prawdopodobnie jedyna w Polsce tak szczegółowa monografia poświęcona przeszłości bokserskiej jednego klubu. Autorem opracowania jest historyk, regionalista, pasjonat sportu Roman Niwierski, a wydawcą Urząd Miasta Stalowej Woli.

Co zrobić, żeby wygrać książkę z autorskim pozdrowieniem od Romana Niwierskiego? Wystarczy odpowiedzieć na 3 pytania, a wśród osób które udzielą prawidłowych odpowiedzi redakcja wybierze jedną, która otrzyma to atrakcyjne opracowanie.

  1. Ile medali Mistrzostw Polski zdobył Lucjan Trela, w tym ile złotych?
  2. Gdzie i kiedy Lucjan Trela występował w Mistrzostwach Europy w boksie?
  3. Gdzie odbyło się ostatnie zgrupowanie kadry polskich pięściarzy przed wyjazdem na Igrzyska Olimpijskie do Meksyku.

Pytanie dodatkowe poza konkursem: Ile stoczył ogółem walk w swojej wieloletniej karierze Lucjan Trela?

Odpowiedzi udzielamy do piątku 25.06.2021 godz.21:00 pod wpisem na FB: www.facebook.com/4miasta/posts/360503878830854

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments