18-latek oszukiwał seniorki “na policjanta” – trafił już do aresztu

0
307

Stalowowolscy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Stalowej Woli, podejrzanego o popełnienie oszustw metodą „na policjanta”. W październiku ubiegłego roku mężczyzna odebrał od trzech mieszkanek Stalowej Woli łącznie blisko 30 tysięcy złotych. Decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W październiku ubiegłego roku do Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli zgłosiły się trzy pokrzywdzone osoby, oszukane metodą „na policjanta”. Schemat działania we wszystkich trzech przypadkach był podobny. Do seniorek dzwonił mężczyzna, podający się za funkcjonariusza policji. W rozmowie informował o prowadzonej akcji, mającej na celu zatrzymanie przestępców. Następnie prosił o spakowanie pieniędzy i kosztowności, które mają w domu i wyrzucenie ich przez okno mieszkania. W ten sposób mieszkanki Stalowej Woli straciły łącznie blisko 30 tysięcy złotych.

Stalowowolscy mundurowi ustalili tożsamość podejrzanego o udział w oszustwie i zatrzymali 18-latka. Jak ustalono, odbierał on pakunki, wyrzucane przez seniorki. Policjanci odzyskali utraconą biżuterię, a zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie trzech zarzutów oszustwa.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Stalowej Woli Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące 18-latek spędzi w areszcie. Młodemu oszustowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości pozostałych osób, biorących udział w tych oszustwach. Jak informują, sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: KPP w Stalowej Woli

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments