Zimowe doskonalenie zawodowe sandomierskich strażaków

0
367
Foto: Komenda Powiatowa PSP w Sandomierzu

Mroźna i śnieżna zima stawia przed strażakami specjalne wymagania. Dlatego w dniach 18 – 21 stycznia 2021 r. na zbiorniku wodnym przy bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego w Sandomierzu odbyły się zimowe ćwiczenia. To doskonalenie zawodowe dla strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu z zakresu technik ratowniczych na akwenach wodnych, pokrytych warstwą lodu.

Strażacy doskonalili umiejętności związane z ratowaniem osób, zwierząt, które mogą znaleźć się w wodzie na skutek załamania się pokrywy lodowej. Podczas ćwiczeń wykorzystano różne techniki ratownicze oraz sprzęt – sanie lodowe, koło, rzutkę ratowniczą i drabinę przenośną. Ponadto strażacy opanowali bezpieczne i sprawne sposoby poruszania się po zamarzniętych zbiornikach wodnych.
Warto dodać, że podczas doskonalenia swoich umiejętności, strażacy na lodzie nosili ubrania, chroniące przed wychłodzeniem. Z pewnością takie ćwiczenia w trudnych, zimowych warunkach zaowocują podczas wielu akcji ratowniczych.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments