Zderzenie dwóch samochodów w Klimontowie

03 czerwca 2021 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w Klimontowie. Na skrzyżowaniu ulic zderzyły się tu dwa samochody osobowe.

Do zdarzenia zadysponowano strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Sandomierzu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Klimontowie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na skrzyżowaniu ulic doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowało łącznie trzy osoby.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączaniu zasilania elektrycznego w pojazdach. Jednocześnie strażacy udzielili trzem osobom kwalifikowanej pierwszej pomocy tj. założyli kołnierz, udzielili wsparcia psychicznego oraz opatrzyli rany.

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego, po przebadaniu, zabrał dwie osoby poszkodowane do szpitala. Po czynnościach, przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Policji, ratownicy dokonali sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych i uprzątnęli z drogi elementy powypadkowe.

Źródło: KP PSP w Sandomierzu kpt. Mateusz Łukaszek
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Sandomierz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments