Zawichost zdał egzamin z pamięci… Żywa lekcja historii i patriotyzmu

Oprac. Malgo La

19 stycznia 2020 roku Zawichost uhonorował powstańców styczniowych, dzięki którym miasto odegrało ważną rolę w wydarzeniach pamiętnego roku 1863.

Nie Wąchock i nie Kielce – na obszarze dawnego województwa sandomierskiego to Zawichost najdłużej, bo aż do 8 lutego, pozostał w rękach władz powstańczych – podkreślał w swym wystąpieniu jeden z licznych uczestników obchodów 157 rocznicy powstania styczniowego – poseł na Sejm RP Marek Kwitek. W uroczystościach, obok władz miasta i radnych, wzięli udział mieszkańcy, w tym duża grupa młodzieży, dla której to wydarzenie stanowiło żywą lekcję historii i patriotyzmu. Msza święta za Ojczyznę, wystąpienia gości oraz Burmistrza – p. Katarzyny Kondziołki, złożenie kwiatów na grobach powstańców, salwa honorowa, prelekcja i wokalno – taneczny występ młodzieży przygotowany przez Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury dostarczyły zebranym wielu wzruszeń i pozytywnych wrażeń.

Smakowity bigos, jako poczęstunek dla uczestników obchodów, stanowił ostatni punkt programu imprezy, która na długo pozostanie w pamięci.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments