Zapraszamy na nowy repertuar Kina Starówka, a w nim same perły kina

OJCIEC – Nagrodzony dwoma Oscarami film (dla najlepszego aktora pierwszoplanowego – Anthonego Hopkinsa oraz za najlepszy scenariusz adaptowany). Dramat oparty na sztuce teatralnej pod tym samym tytułem. Film opowiada o tym jak kobieta grana przez Olivię Collman próbuje zaopiekować się ojcem (Anthony Hopkins)wykazującym oznaki demencji, który mimo postępującej choroby pragnie pozostać samodzielny. Film pokazuje nam perspektywę osoby chorej. Ten minimalistyczny seans jeśli chodzi o środki może wywołać w nas maksymalne emocje.

ŚNIEGU JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE – Polski Kandydat do Oscara. Film wyreżyserowany przez Małgorzatę Szumowską. W głównej roli: Alec Utgoff (znany m.in. z serialu Stranger Things), w obsadzie także: Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Łukasz Simlat, Andrzej Chyra i wiele innych.
Fabuła: Żenia, pracowity Ukrainiec, zarabia na życie jako masażysta oferujący wizyty domowe mieszkańcom strzeżonego podwarszawskiego osiedla. Jego klienci, aspirujący przedstawiciele klasy średniej, mają jednak wiele niezaspokojonych potrzeb emocjonalnych. Żenia jest wtajemniczony we wszystkie ich problemy, zmartwienia i sekrety; chcąc nie chcąc staje się dla nich kimś w rodzaju guru. Głęboko ugruntowana duchowość Żeni, jego domniemane uzdrawiające moce oraz szerokie ramiona sprawiają, że staje się on przedmiotem pożądania dla zagubionych dusz.
CRUELLA – NAPISY – Nowy film z wytwórni Disney z cyklu filmów live-action. Tym razem historia będzie opowiadała o jednym z najbardziej rozpoznawalnych czarnych charakterów – o Cruelli De Mon.  Akcja “Cruelli” rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji, opowiada historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom. Zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei i razem żyją na londyńskich ulicach. Pewnego dnia talent Estelli do mody przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy mody. Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą. W rolach głównych: Emma Stone, Emma Thompson.
OSTATNI KOMERS PREMIERA!!! – Ostatni tydzień szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę (komers) grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń jest zwieńczeniem okresu gimnazjalnego i portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi. Film otrzymał dwie statuetki Złotych Lwów.
MINARI – Zdobywca Oscara za najlepszą aktorkę drugoplanową Yuh-Jung Youn oraz Złotego Globa za najlepszy film zagraniczny. W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma… kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami. Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję.   
NA RAUSZU – Film w reżyserii Thomasa Vinterberga opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy. Główną rolę zagrał Mads Mikkelsen. Film otrzymał Oscara za najlepszy film międzynarodowy.
Szczegóły i bilety online: www.kinostarowka.com.pl
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments