We wrześniu na ulice Sandomierza wyjedzie 6 nowoczesnych autobusów

12 kwietnia w siedzibie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu doszło do podpisania umowy na dostawę 6 fabrycznie nowych autobusów. Nowocześnie wyposażone, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a co najważniejsze – niskoemisyjne autobusy pojawią się na ulicach Sandomierza we wrześniu.

Umowę z przedstawicielem Solaris Bus&Coach dyr. Rafałem Zajasem podpisał Marcin Marzec burmistrz Sandomierza. Ma on nadzieję, że nowy zakup zachęci mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. Umowę podpisano w obecności Piotra Sołtyka Prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Joanny Pawelczyk Kierownika Referatu Zamówień Publicznych.

Jak wyjaśnia Marcin Marzec, jest to realizacja programu z 2017 roku. Jego celem jest stopniowe zastąpienie starego, zużytego taboru nowoczesnymi pojazdami. To się wpisuje w działania proekologiczne.

Nowe autobusy są przede wszystkim są przyjazne środowisku – silnik Euro 6 spełnia normę czystości spalin na poziomie D. Autobusy o długości 8,90 m mogą przewozić 60 pasażerów, w tym 25 na miejscach siedzących. Warto podkreślić, że co najmniej 2 miejsca będą dostępne z poziomu niskiej podłogi. Wyposażono je w liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – oznaczenia dla osób słabowidzących, system informowania o kolejnych przystankach, możliwość opuszczania do poziomu chodnika, rampa dla wózków. Poza tym – klimatyzacja, monitoring, automaty do sprzedaży biletów, Wi-Fi oraz USB, dające możliwość pasażerom podładowania telefonów. Ponadto urządzenia do lokalizacji pojazdu na trasie i inne nowości techniczne.

Jeżeli będzie takie zapotrzebowanie, miasto uruchomi nowe linie autobusowe – w tej chwili są postulaty o nowe połączenia na ul. Powiśle i Krakowską oraz do Kamienia Łukawskiego, czyli w okolicę Gór Pieprzowych. To jednak wymaga porozumienia z wójtem gminy Dwikozy.

Oprac: Malgo La

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments