W Sandomierzu powstanie Zakład Aktywności Zawodowej

0
193
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Absolwenci ośrodka rehabilitacyjnego „Radość życia” będą mogli znaleźć pacę na miejscu, w Sandomierzu. Między innymi w gastronomii… Będzie to możliwe, dzięki utworzeniu w tym mieście Zakładu Aktywności Zawodowej.

W placówce prowadzonej przez Caritas Diecezji Sandomierskiej znajdzie zatrudnienie 30 osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Zakład mógł powstać dzięki dofinansowaniu samorządu województwa, a także dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Umowę na dofinansowanie kosztów utworzenia i działalności ZAZ-u podpisali 27 października 2020 roku marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Renata Janik oraz ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Utworzenie zakładu w Sandomierzu pozwoli niepełnosprawnym podopiecznym na przechodzenie rehabilitacji zawodowej jak również aktywizacji społecznej.

To bardzo dobra wiadomość, ponieważ do tej pory mieliśmy tylko cztery zakłady aktywności zawodowej w województwie. Dzięki dwóm otworzonym w tym roku w sumie ich liczba wzrośnie do sześciu. Mamy nadzieję, że także w kolejnych latach tego typu miejsca będą otwierane przez samorząd województwa dzięki środkom z PFRON.

Zakład Aktywności Zawodowej w Sandomierzu pozwoli zapewnić miejsca pracy dla podopiecznych i absolwentów ośrodka rehabilitacyjnego „Radość życia”, w którym uczy się niepełnosprawna młodzież.

Dzięki temu nasi absolwenci będą mogli znaleźć pacę na miejscu, w Sandomierzu. Między innymi w gastronomii, ponieważ planujemy otworzyć kuchnię dla ubogich. Kolejnym filarem działalności będą usługi sprzątania i utrzymywania terenów zielonych. Podopieczni będą wykonywać także czynności potrzebne w gospodarstwie domowym, m.in. pranie i gotowanie.

Pierwsze miejsca pracy w zakładzie aktywności zawodowej w Sandomierzu powstaną jeszcze w tym roku. Łączna wartość inwestycji to ponad 945 tys. zł.

Źródło: Caritas Diecezji Sandomierskiej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments