W dniu św. Walentego pieką chleb w kształcie serca.

0
222

Oprac. Malgo La

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Koprzywnicy w sobotę 15 lutego 2020 roku zaprasza na kultową potańcówkę z zespołem Pauza Band, w klimacie lat 70 – 80 – 90, ale walentynkowy piątek w tym mieście świętuje się zupełnie inaczej.

A wszystko dlatego, że w zabytkowej, XVII – wiecznej bibliotece, dobudowanej do już istniejącego kościoła pocysterskiego, znajduje się obecnie kaplica św. Walentego                z cudownym obrazem tego patrona zakochanych. Niewiele osób wie, że jest on także,        a może – przede wszystkim – patronem chorych. W parafii tego dnia odbywa się odpust. Odprawia się mszę w intencji zakochanych.

Pod kościołem parafialnym pod wezwaniem św. Floriana ( tak, tak – to nie jest pomyłka)    w Koprzywnicy 14 lutego w godzinach 9.00 – 13. 00 odbędzie się tradycyjny Kiermasz Walentynkowy, na którym do nabycia będą słynne koprzywnickie chleby w kształcie serca.  Będą też pierniki, podpłomyki, domowe ciasta i ciasteczka oraz wyroby rękodzieła artystycznego – idealne na prezent dla obiektu naszych uczuć.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments