Umowa podpisana – w gminie Zawichost będzie woda pitna lepszej jakości

0
340
Foto: Alicja Jasińska

Na początku nowego roku burmistrz Zawichostu ma dla mieszkańców gminy kolejne dobre wiadomości. Otóż niebawem, bo już w lutym, rozpocznie się długo wyczekiwana inwestycja, której efektem będzie znaczna poprawa jakości wody pitnej.

Jak informuje burmistrz Zawichostu Katarzyna Kondziołka, w dniu 15 stycznia 2021 roku podpisała już w tej sprawie umowę z Wykonawcą. Jest nim WOD-GAZ Zakład Robót Inżynieryjno – Transportowych Czesław Sztuk.
Umowa obejmuje realizację zadania pn. „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Zawichost”. Warto podkreślić, że jego realizacja jest możliwa przede wszystkim dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Rozwój Obszarów Wiejskich.
Łączny koszt inwestycji to 2 189 000, 00 zł. Kwota ta pozwoli na wybudowanie nowej stacji ujęcia wody w Dziurowie oraz budowę kolejnych odcinków wodociągów i kanalizacji na terenie gminy.
Nowa stacja ujęcia wody zaopatrywać będzie w wodę 10 z 14 sołectw gminy Zawichost. Są to: Dziurów, Wygoda, Wyspa, Pawłów, Józefków, Czyżów Plebański, Czyżów Szlachecki, Dąbie, Podszyn, Chrapanów. Oprócz wymienionych sołectw, inwestycja obejmie ponadto  ulicę Górki oraz Trójcę w Zawichoście.
Na tym jednak nie koniec. Jak zapewnia Katarzyna Kondziołka, podejmuje wszelkie starania o kontynuowanie tej inwestycji. Jej drugi etap ma zapewnić wodę dobrej jakości także mieszkańcom pozostałej części gminy Zawichost.
Przewidywany termin zakończenia I etapu prac to 17.05.2021 roku, natomiast zakończenie II etapu nastąpi 31.10.2022 r.
Źródło: Miasto i Gmina Zawichost
Oprac: Malgo La
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments