Udany marsz Nordic Walking między kroplami deszczu w Koprzywnicy.

Prawie 30 osób przeszło z kijami w niedzielnym marszu Nordic Walking wokół zbiorników w Koprzywnicy. Maszerujący byli w różnym wieku, a idąc między kroplami deszczu chcieli pokazać, że marsz z kijami to bardzo dobra forma aktywności, która będzie rozwijana na koprzywnickiej ziemi.

Do wspólnego marszu dzieci, młodzież, rodziny i seniorów zaprosili pracownicy Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy. Za kije złapali samorządowcy, sołtysi, uczniowie i seniorzy. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne trasę przejścia skrócono do 2,5 kilometra – jednego okrążenia wokół dwóch zbiorników w Koprzywnicy. Zawodnicy, którzy pokonali trasę z najlepszym czasem otrzymali pamiątkowe puchary.

Dla wszystkich przygotowano pamiątkowe medale i poczęstunek. Wśród kobiet kolejne miejsca zajęły: 1. Dorota Rejman, 2. Tamara Wiśniewska, 3. Justyna Piątkowska.Wśród mężczyzn najlepsi okazali się: 1. Jacek Wiśniewski, 2. Michał Wach, 3. Krzysztof Czekański, 4. Krystian Słaba.

Niedzielny rajd był wstępem do kolejnych wydarzeń pod znakiem Nordic Walking, które będą organziowane w ramach tworzonego przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Koprzywnicy klubu Nordic Walking Zebra Team.

O tym dlaczego warto chodzić z kijami mówili podczas spotkania członkowie stowarzyszenia UKS Zebra Team Siedleszczany, którzy na swoim koncie mają wiele medali i nagród. Dziś zawodnicy ci przyłączyli się do powstającego Klubu Zebra Team w Koprzywnicy, który będzie zrzeszać osoby z Tarnobrzega, Sandomierza, Koprzywnicy i ościennych miejscowości, a będzie działać pod skrzydłami koprzywnickiego domu kultury. Zachętą do zapisania się do klubu było przekazanie przez zwycięzców rajdu pucharów tym, którzy na kijach stawiają pierwsze kroki, ale już zgłosili swoją gotowość przynależności do nowego klubu. Osoby zainteresowane zapisaniem się do Klubu Zebra Team proszone są o kontakt z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Koprzywnicy, gdzie można wypełnić deklarację.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments