Szpital w Sandomierzu zaprasza przyszłe mamy na porody rodzinne

Szpital Specjalistyczny im. Ducha Świętego w Sandomierzu z dniem 1.06.2021 uruchamia porody rodzinne. To jedyny szpital państwowy w Polsce, który wprowadza w życie porody rodzinne, z możliwością pozostania taty na sali poporodowej do momentu wypisu mamy i noworodka z oddziału. Dla bezpieczeństwa, przyszli ojcowie przejdą bezpłatne testy na Covid-19.

Wczoraj w sandomierskim szpitalu oddano do użytku salę porodu rodzinnego z nowoczesnym łóżkiem porodowym, wyposażoną w akcesoria porodowe. Jako jedyny szpital w okolicy umożliwi on poród w pozycji wertykalnej, na krzesełku porodowym.

Ponadto przygotowano dwa pokoje poporodowe z wystrojem hotelowym, wyposażone w aneksy kuchenne, tv, lodówki, podgrzewacze do butelek, przewijaki oraz wanienki i wc. Co ważne – na korytarzu porodówki stanęły dwa fotele rekreacyjne z funkcją masażu, z którego rodzice mogą korzystać przez całą dobę.

Zespół Położniczo-Ginekologiczny dziękuje sponsorom, wśród których znajdują się: Starostwo Powiatowe w Sandomierzu, Fundacja Banku PKO, Bank Spółdzielczy w Sandomierzu i Gmina Gorzyce. Ponadto szlachetnym gestem wykazali się prywatni sponsorzy, którzy przekazali na ten cel środki finansowe, jednak chcieli zachować anonimowość. Im także należą się podziękowania.

W symbolicznym otwarciu tej części oddziału wzięli udział zaproszeni goście – poseł Agata Wojtyszek, wicemarszałek Renata Janik, członek zarządu powiatu Grażyna Szklarska oraz starosta Marcin Piwnik. Ponadto gospodarze – dyrektor lecznicy dr Marek Kos, kierownik oddziału ginekologiczno- położniczego Maria Madoń i menadżer oddziału Renata Trybuła Urbaniak.

Zachęcamy do skorzystania z tego oddziału. Wszędzie jest czysto, przytulnie, funkcjonalnie a zarazem przyjaźnie, co ilustrują zdjęcia.

Źródło i foto: Szpital Specjalistyczny im. Ducha Świętego w Sandomierzu

Oprac: Malgo La

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments