Szaleńcza jazda 37-latka – przez Łoniów pędził z prędkością 135km/h

0
292
Foto: Policja

Pomimo licznych apeli o rozwagę i ostrożność na drodze, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. W sobotę sandomierscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali 37-latka, który pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 135 km/h. Dodatkowo mężczyzna popełnił kilka innych wykroczeń. Zgodnie z obowiązującymi przepisami stracił prawo jazdy.

W sobotę po godzinie 19:00 sandomierscy policjanci z grupy SPEED, patrolując rejon drogi K79 w miejscowości Łoniów, zauważyli pojazd marki Opel, poruszający się z nadmierną prędkością. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Pomiar prędkości wskazał, że kierowca opla rozpędził swój pojazd do 135 km/h w obszarze zabudowanym! Pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych i słabej widoczności, kierowca popełniał kolejne wykroczenia. Podczas niebezpiecznej jazdy 37-latek przekraczał podwójną linię ciągłą i nie stosował się do poleceń, wydawanych przez sandomierskich mundurowych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1200 złotych oraz 21 punktów karnych.

Pamiętajmy, droga to nie tor wyścigowy, a nadmierna prędkość to jedna z częstych
przyczyn wypadków drogowych. Zwłaszcza przy trudnych warunkach atmosferycznych i słabej widoczności.

Źródło: KPP w Sandomierzu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments