Sukcesy sandomierskich akrobatek w Zblewie

W dniach 28-30 maja 2021 niewielkie Zblewo w województwie pomorskim było ogólnopolską stolicą sportów sylwetkowych Fit Kids, Fitnessu i kulturystyki. Podczas Festiwalu Sportu odbyły się zawody Fit Kids w kategorii do lat 18 w ramach WFBB – WFF – największej, prestiżowej i najstarszej federacji sportów sylwetkowych na świecie (Word Fitness Body Bilding Federation – Word Fitness Federation).

W trwającym trzy dni festiwalu, jako pierwsze rozegrano Mistrzostwa Polski Fit Kids Debiuty, w których każdy zawodnik może startować tylko raz w życiu. Konkurencja była bardzo duża, wzięło w niej udział ponad 100 zawodników.

Wielkim sukcesem zakończyły swoje występy trzy zawodniczki, reprezentujące sandomierskie stowarzyszenie Czwórka na szóstkę, które zdobyły medale i puchary w trzech kategoriach startowych:

Lena Wiater – w kategorii SOLO zdobyła srebrny medal.

Maja Wadowiec i Weronika Rudkowska w kategorii DUETY zdobyły brązowy medal.

Maja Wadowiec, Weronika Rudkowska i Lena Wiater w kategorii TRIO – zdobyły brązowy medal.

Kolejny dzień zawodów był także pełen pozytywnych emocji i radości. Reprezentantka Sandomierza Lena Wiater stanęła na podium w Mistrzostwach Polski, zdobywając brązowy medal. W tym dniu swoje umiejętności zaprezentowało ponad 250 zawodników z 17 klubów z całej Polski.

Ośmioletnia Lena Wiater z Sandomierza była olbrzymim zaskoczeniem dla obecnych sędziów i trenerów. Trener Leny, dr Grzegorz Bielec określa jej występ, jako ewenement na skalę ogólnopolską. A to dlatego, gdyż jeszcze nigdy w historii tych zawodów debiutantka nie stanęła na podium, awansując zarazem do Mistrzostw Europy. Te odbędą się 4 września na Litwie. Lena zostanie również powołana do Kadry Narodowej Fit Kids.

Lena zawdzięcza swój niewątpliwy sukces talentowi oraz wytrwałej pracy, treningom pod okiem wspaniałego trenera, ale również wielkiemu wsparciu i zaangażowaniu jej rodziców. Zwłaszcza mamy – Beaty Wiater, która każdą wolną chwilę poświęcała na przygotowanie wszystkich dziewczynek do zawodów.

Serdecznie gratulujemy udanych występów, zdobytych medali, życząc powodzenia na kolejnych zawodach sportowych.

Źródło: Urząd Miejski w Sandomierzu