Strażacy uratowali życie mężczyźnie w Sandomierzu

04 maja 2021 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęła informacja, że na giełdzie owocowo – warzywnej w Sandomierzu będzie lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ma on  udzielić pomocy osobie w stanie zagrożenia życia. Do pomocy osobie poszkodowanej oraz do zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR zadysponowano strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Sandomierzu.

Na miejscu zdarzenia strażacy stwierdzili, że na placu giełdy warzywno- owocowej leży nieprzytomna osoba, która jest w stanie zagrożenia życia. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przejęli poszkodowaną osobę od osób postronnych, które udzielały pomocy. Jednocześnie wyznaczyli i zabezpieczyli miejsce lądowania dla lecącego śmigłowca LPR.

Strażacy udzielili poszkodowanej osobie kwalifikowanej pierwszej pomocy tj. wykonali resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem automatycznego defibrylatora AED, który wspiera strażaka – ratownika w czasie akcji. AED automatycznie analizuje stan pacjenta podczas prowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Strażacy przywrócili osobie poszkodowanej parametry życiowe. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego, poszkodowaną osobę zabrano do szpitala. Lecący na miejsce zdarzenia śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został zawrócony do miejsca stacjonowania.

Źródło: opracowanie: kpt. Łukasz Zięba, zdjęcia: Archiwum KP PSP Sandomierz 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments