Spotkania teatralne ,,Pod Kogutem” w Dąbiu – odsłona druga

Oprac: Malgo La                                                                                                  Zgodnie z oczekiwaniami gości, zgromadzonych w niedzielne popołudnie w Parku Etnograficznym ,,Pod Kogutem” w Dąbiu, monodram ,,Stary” na podstawie prozy Juliana Kawalca, w wykonaniu i reżyserii znanego już z poprzedniego spotkania teatralnego Jerzego Kałdusia, dostarczył wielu emocji.

Tragiczna postać starego człowieka, który na skutek rozbudowy miasta, utracił to, co dla każdego mieszkańca wsi jest najcenniejsze – swoją ziemię, skłoniła do głębszych refleksji i sprawiła, że w niejednym oku zakręciła się łza.

Prosta scenografia, nad powstaniem której czuwał p. Zdzisław Wójcik, współgrała z prostotą, a jednocześnie głębokim liryzmem bohatera.

Przed spektaklem można było obejrzeć wystawę rzeźby Zenona Bednarskiego. Prace tego artysty, wykonane w drewnie, doskonale wkomponowały się w to spokojne, pełne magii miejsce, wyczarowane przez gościnnych gospodarzy – państwa Małgorzatę i Zbigniewa Fronczków. To do gospodyni należało słowo wstępne.

Po spektaklu aktor otrzymał słowa uznania i podziękowania – ze strony obecnej na wydarzeniu, autentycznie wzruszonej Katarzyny Kondziołki – burmistrza Zawichostu, która zawsze wspiera tego typu działalność kulturalną oraz Patrycji Sus-Lutyńskiej – dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. To dzięki współpracy tej instytucji z Parkiem Etnograficznym w Dąbiu, mieszkańcy gminy oraz okolicznych miejscowości mogą korzystać z wydarzeń kulturalnych w najlepszym wydaniu. Zapowiada się kolejne, o czym będziemy informować.

Należy wspomnieć, że panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Czyżowie Szlacheckim zadbały o regenerację nadwątlonych nadmiarem wrażeń sił uczestników tego spotkania, serwując doskonałe wypieki.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments