Tuż przed Bożym Narodzeniem spłonął mu dom – jest niepełnosprawny, czy może liczyć na Państwa pomoc?

0
407

Nieczęsto zdarza nam się prosić Państwa o pomoc. Tym razem jednak udostępniamy taką prośbę, gdyż sytuacja naprawdę tego wymaga. O wsparcie dla mieszkańca miejscowości Podszyn – Mariana Zdyba apelujemy razem z władzami samorządowymi gminy Zawichost. 

63-letni pan Marian Zdyb jest niepełnosprawny, porusza się na wózku inwalidzkim, nie ma lewej nogi i boryka się ze skutkami ciężkiego udaru. Jednak mimo to jakoś radził sobie, prowadząc własny dom. Tak było do 20 grudnia ubiegłego roku. Tego dnia dopadła go tragedia – jak to zwykle bywa nagle i niespodziewanie, zabierając mu niemal wszystko. Przede wszystkim dom. W ten grudniowy dzień, na skutek podstępnie ulatniającego się z butli gazu, w domu rozszalał się pożar, który nieubłaganie zniszczył całe życie pana Mariana. Dom nadaje się wyłącznie do rozbiórki.

Na szczęście on sam wyszedł z pożaru bez większego uszczerbku na zdrowiu, choć nie uniknął poparzeń. Otrzymał jednorazowe wsparcie z Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawichoście, pomogła mu także siostra. Marzeniem pana Zdyba jest zamieszkanie w choćby najmniejszym, ale swoim domu, lecz to wydaje się nieosiągalne…

Czy brak środków na realizację przekreśli marzenia chorego i po tak ciężkich, życiowych przejściach mężczyzny? Czy ta historia ma szansę na happy end?

Może zechcą Państwo wpłynąć na bieg wydarzeń?

Jak można pomóc? Po pierwsze – wpłatą na konto Caritas Diecezji Sandomierskiej 33 1240 1111 0010 5670 9561.

Po drugie – przekazaniem 1% swojego podatku – nr KRS Caritas Diecezji Sandomierskiej 0000213751 z dopiskiem na formularzu PIT ,,Darowizna dla Pana Mariana Zdyba”.

Ponadto – mile widziane będą także materiały budowlane, niezbędne do budowy domu.

Z pewnością Państwa pomoc będzie dla poszkodowanego potwierdzeniem tezy, że ,,ludzi dobrej woli jest więcej”.

Oprac: Malgo La 

Źródło: Miasto i Gmina Zawichost

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments