Skradziona w Łoniowie ciężarówka z drogim ładunkiem znalazła się w woj. łódzkim

Foto: Pixabay

Pod koniec sierpnia KPP w Sandomierzu informowała o kradzieży ciągnika siodłowego marki DAF wraz z naczepą. Do zdarzenia doszło na terenie stacji benzynowej w Łoniowie. Wartość ciągnika oszacowano na 300 tysięcy złotych. Ponadto, na naczepie pojazdu znajdowały się maszyny budowlane o wartości 60 tysięcy euro!

Sandomierska jednostka prowadzi w tej sprawie czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sandomierzu. Po zdarzeniu, za pośrednictwem m. in. mediów społecznościowych, policja apelowała o przekazywanie wszelkich informacji, mogących mieć związek z tą zuchwałą kradzieżą.

Niespodziewanie informacja taka dotarła do KPP w Sandomierzu w minioną środę. Do dyżurnego sandomierskiej jednostki Policji zadzwonił mężczyzna z Tuszyna k. Łodzi. Zainteresował go pojazd ciężarowy, pozostawiony na parkingu przy jednej z restauracji na terenie województwa łódzkiego. Jego, jak się okazało uzasadnione podejrzenie wzbudził fakt, iż pojazd znajdował się tam od około 2 tygodni. Poza tym, samochód nie miał żadnych tablic rejestracyjnych.

Po otrzymanej informacji, dyżurny komendy w Sandomierzu skontaktował się ze swoim odpowiednikiem w woj. łódzkim, a ten niezwłocznie skierował na miejsce patrol. W trakcie kontroli pojazdu okazało się, że jest to właśnie ciężarówka, skradziona ze stacji paliw w Łoniowie. Pojazd wraz z całym ładunkiem zabezpieczono. Kto i w jakim celu dopuścił się tej kradzieży? Dalsze postępowanie zmierza do ustalenia sprawców i wyjaśnienia okoliczności tego niezwykłego zdarzenia.

Źródło: KPP w Sandomierzu

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
waldi
waldi
29 dni temu

czy loniow to jest czwormiasto ?