Sandomierz – sprawcy pobicia trzech mężczyzn zatrzymani [wideo]

Foto: Policja Świętokrzyska

Sandomierscy policjanci zatrzymali 17 –letnią kobietę oraz czterech mężczyzn w wieku od 19 do 35 lat, podejrzanych o pobicie trzech mieszkańców miasta. Za to przestępstwo ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, kilka minut po północy. Wtedy to, na jednej z sandomierskich ulic, pięcioosobowa grupa zaatakowała trzech mężczyzn, wracających do domu.  Z relacji zgłaszających wynikało, że zaatakowani bez powodu mężczyźni byli bici, kopani oraz uderzani znakiem drogowym. Dodatkowo jeden ze sprawców miał się posługiwać przedmiotem, przypominającym nóż. Po chwili pokrzywdzonym udało się oddalić od sprawców, którzy kierując się agresją, ponownie dogonili mężczyzn, zadając im kolejne ciosy.

Po otrzymaniu tej informacji sandomierscy policjanci natychmiast przystąpili do działania. Już po chwili w rękach stróżów prawa znalazł się pierwszy mężczyzna, podejrzewany o pobicie. Skrupulatna praca doprowadziła do zatrzymania kolejnych osób, w tym jednej kobiety. W toku czynności, jakie prowadzili kryminalni, okazało się, że sprawcami pobicia są mieszkańcy Sandomierza w wieku od 17 do 35 lat. Wszyscy trafili do policyjnej celi. Trzech mężczyzn spośród nich było nietrzeźwych.

Na wniosek Policji i Prokuratury Sąd Rejonowy w Sandomierzu zastosował środek zapobiegawczy w postaci 2 miesięcznego aresztu dla 17 -letniej kobiety, 25 i 33- letniego mężczyzny.  Pozostali sprawcy pobicia tj. 35 i 19 -latek otrzymali środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Zobowiązuje on tych mężczyzn do wstawiennictwa w jednostce policji 4 razy w tygodniu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za pobicie grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 33 -latek, który podczas pobicia używał niebezpiecznego przedmiotu musi liczyć się z karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Opr. PK Źródło: KPP Sandomierz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments